Як виводили гроші вкладників з "ПриватБанку": "Кіпрський слід" Коломойського у $5,5 млрд

Під час переказу грошей із «Приватбанку» в філію на Кіпрі місцеві регулятори або не виявили фіктивності під час укладання контрактів на $5,5 млрд, або не вжили необхідних дій, щоб зупинити їх.

Екс-власники «Приватбанку» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов могли вивести $5,5 млрд із банку перед його націоналізацією через філію на Кіпрі. Про це йдеться в опублікованому 19 квітня розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності OCCRP, передають Патріоти України.

Центр зазначає, що про таку суму говорила нещодавно колишня голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева. «Готівкові гроші зникали, оскільки Національний банк України ставився до кіпрської філії «ПриватБанку» так само, як до внутрішніх відділень. Це означає, що чиновники ніколи не виявляли, що гроші, переказані на Кіпр, покидають Україну. Між тим, кіпрські регулятори або не виявили, що різні банківські перекази на загальну суму $5,5 млрд було підкріплено фіктивними контрактами, або не вжили необхідних дій, щоб їх зупинити», – ідеться в розслідуванні OCCRP.

Автори стверджують, що система давала змогу «прокачувати мільярди доларів» через офшорні рахунки «Приватбанку» на Кіпрі.

Дослідники стверджують, що судова перевірка у справі про «Приватбанк», проведена американською компанією Kroll, виявила, що корпоративні й особисті рахунки Коломойського і Боголюбова майже не відрізнялися.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Зброя зі зниженою летальністю: США розробляють паралізуючі снаряди

вівторок, 7 липень 2020, 5:45

Відмінність від інших «шокерів» в тому, що дана розробка буде мати збільшену дальність. Корпус морської піхоти США проводить випробування зброї зі зниженою летальністю під назвою SPECTER. Про це повідомляє видання New Scientist, передають Патріоти Укра...

У Китаї чоловік, що "помер" у лікарні, повернувся додому

вівторок, 7 липень 2020, 0:30

Тіло не опізнали через коронавірус... У Китаї чоловік на прізвище Цзяо, який нібито помер від туберкульозу, повернувся додому через два місяці після того, як родичі влаштували похоронну церемонію, а тіло кремували. З'ясувалося, що в лікарні переплутали...