Путіна, насамперед, цікавить скасування блокади ОРДЛО, а також визначення статусу нині окупованих територій Донбасу, вважає він. "Однак хитрість Кремля в тому, що в процесі розблокування Донбасу, якщо Україна піде на це, він спробує схилити Україну до прийняття іншого рішення – автономії (або іншого статусу, що передбачає незалежність від Києва) Донбасу, щоб законодавчо (конституційно) Україна погодилася на федеральний устрій держави, що, природно, буде припускати фактичний контроль Росії над ОРДЛО", - написав Маломуж.
За його словами, така позиція є "форматом дипломатичного оперативного наступу Росії". Він переконаний, що якщо Україна почне розмови про зняття блокади, то одночасно повинні бути передбачені і механізми, передбачені в рамках мирного врегулювання, зокрема взяття під контроль Україною кордону і всієї нині окупованої території.
"Якщо ж Україна буде діяти в односторонньому порядку, то ні до чого хорошого це не призведе. Ми просто зробимо те, чого хоче Москва – знімемо блокаду. При цьому люди, фірми, компанії, органи управління – все це буде знаходитися під контролем бойовиків і Москви. Але саме цього і добивається Путін, коли зараз чинить тиск на Зеленського", - попередив Маломуж.
Він також звернув увагу на те, що Путін намагається грати, нібито погоджуючись повернути Україні моряків, але за умови, що Київ визнає моряків винними у порушенні російського кордону, як постановив російський суд. "Однак тут і міститься пастка: адже якщо Україна піде на це, то вона, таким чином, визнає, що моряки вторглися в територіальні води Росії, тобто визнає Крим російським. Фактично Москва змушує нас юридично і на міжнародному рівні визнати це. Хоча Міжнародний суд прийняв рішення, що моряки не винні, і Росія зобов'язана повернути їх в Україну, і є відповідне рішення Ради безпеки ООН про анексію Криму. Тобто Росія спробувала загнати Україну в юридичну і політичну пастку", - упевнений Маломуж.
Він також порадив українській владі виробити комплекс заходів, одним з яких може бути зняття блокади, однак Київ повинен проявити ініціативу, чітко сформулювавши, при яких умовах стане реальним зняття блокади: забезпечення мирного процесу, відведення військ, контроль над бойовиками, щоб, перш за все, була знята вогнева загроза, обмін полоненими, формування загальної тимчасової адміністрації.
"Разом з тим, ми повинні подбати про збереження суверенітету України, дотримання нашої правової бази і забезпечення дійсно надійних міжнародних форматів контролю, які були б сприйняті і Україною, і Росією, і бойовиками. Цей план повинен бути сформований командою президента Зеленського та прозвучати у відповідь на умови і ультиматуми Путіна", - резюмував Маломуж.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...