З липня зростуть пенсії, а наприкінці місяця будемо обирати нових депутатів у Раду. Журналісти розібралися, чого ще чекати від другого літнього місяця, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.
Першого числа планово зросте прожитковий мінімум – з 1853 до 1936 грн. Ці зміни вплинуть і на зростання інших соцвиплат. Наприклад, мінімальна пенсія зросте на 67 грн до 1564 грн. За даними Пенсійного фонду, це підвищення торкнеться близько 600 тис. осіб. Чекають зміни і тих українців, які через низьку зарплату отримують невелику пенсію, не зважаючи на солідний стаж. Як зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, з 1 липня жінки, у яких стаж понад 30 років, і чоловіки зі стажем понад 35 років отримуватимуть пенсію не менше двох тисяч гривень. Інвалідам війни та учасникам бойових дій, які отримують мінімальні виплати, додали відчутніше: 1-й групі – 191 грн (стало 4457 грн), 2-й – 171 (стало 3988), 3-й – 151 грн (стало 3519), а учасникам боїв – 110 грн (стало 2470).
А ось оформлення певних документів з 1 липня стане дорожчим. Підніметься ціна на закордонні паспорти та ID-карти через подорожчання держмита. Щоб отримати ID-карту у звичайному режимі (за 20 робочих днів) потрібно буде заплатити вже не 279 грн, а 345 грн. Термінова робота (10 днів) зросте в ціні з 366 грн до 471 грн. "Нетерміновий" біометричний паспорт коштуватиме 682 грн замість 557 грн, а терміновий – 1034 грн, а не 810 грн. У Держміграційній службі пояснюють – українці, які вже заплатили за документ, але не встигли оформити його до 30 червня, муситимуть доплатити нову різницю.
Уже 16 липня набере чинності новий закон про мову. За ним, нагадаємо, українська мова стане єдиною офіційною в роботі державних і комунальних установ, медичної, освітньої, культурної, а також транспортної сфер. За невиконання норм закону передбачено покарання. Наприклад, якщо держслужбовець, працівник суду або поліцейський спілкується не українською мовою, його можуть оштрафувати на суму до 6800 грн. Однак варто зазначити, що покарання з'явиться тільки через три роки після набуття законом чинності. А ось за спробу ввести двомовність у країні можуть посадити на 10 років до в'язниці. Такі дії будуть розглядатися як спроба насильницького повалення конституційного ладу. Всі претенденти на українське громадянство муситимуть здати мовний іспит. Стежити за дотриманням закону буде Національна комісія зі стандартів державної мови, а також уповноважений з захисту української мови.
З 1 липня розпочинається вступна кампанія, яка триватиме впродовж місяця. За планами Міносвіти першого числа починається реєстрація електронних кабінетів, з 10 липня ВНЗ почнуть прийом документів. Рейтингові списки навчальні заклади мусять опублікувати до 26 липня, а до 31-го липня вступники зобов'язані подати оригінали документів.
Нарешті, 21 липня відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради.
З 1 липня запрацює нова будівельна норма, за якою місця з зарядками для електромобілів на парковках стануть обов'язковими. Нововведення стосуватиметься парковок, які будуються, а також тих, які планують реконструювати. Всього на кожній парковці має бути не менше 5% таких місць. "Хочемо, щоб до 2030 року всі парковки в Україні стали на 100% облаштовані електрозарядками. Це, насамперед, комфорт людей, які користуються електрокарами", – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
Зміняться в липні і правила розслідувань нещасних випадків на виробництві. Рішення про те, чи пов'язана травма або захворювання безпосередньо з роботою, вирішить спеціально скликана роботодавцем комісія. Водночас свій вердикт вона мусить видати через 5 днів, а не через 3, як зараз.
З 1 липня в Україні з'явиться 20% -й податок на посилки з-за кордону, вартість яких перевищує 100 євро. Але заплатити потрібно буде тільки за різницю. Наприклад, якщо посилка коштує 190 євро, то податок нарахують на 90, і складе він 18 євро. Крім того, якщо посилка дорожча 150 євро та адресована фізособі, за неї муситимуть доплатити ще 10% держмита. Таким чином, за посилку вартістю 190 євро загалом доведеться сплатити 210 євро.
Нарешті, в офісі реформ адмінпослуг МЕРТ анонсували зміни правил реєстрації. З 1 липня всім українцям старшим 14 років потрібно особисто або через інтернет подати в ДМС заяву про реєстрацію свого місця проживання. В іншому випадку загрожує штраф до 850 грн.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...