"Якщо сачок виявився порожній, це не означає, що в акваріумі немає риби", - німецький вірусолог про погрішності ПЛР-тестів

Метод ПЛР-тестування на "ковід" сьогодні один з найбільш поширених у світі.

Вірусолог берлінської клініки "Charite" Крістіан Дростен порівняв метод ПЛР зі спробою виловити з акваріума сачком золоту рибку: якщо сачок виявився порожнім, це не означає, що в акваріумі немає риби, передають Патріоти України з посиланням на DW.

Відзначається, що метод ПЛР-тестування на "ковід" сьогодні один з найбільш поширених у світі. Альтернативою йому може бути тест, заснований на методиці ізотермічної ампліфікації ДНК, який функціонує подібним з ПЛР чином.

В обох випадках у пацієнта за допомогою ватної палички беруть з глотки пробу слини або мокротиння з легенів. Потім з генетичного матеріалу витягають один ген, розмножують його, багаторазово збільшуючи число його копій, і за допомогою певної біохімічної реакції, яку називають агарозним електрофорезом, визначають наявність вірусу в генетичному матеріалі.

Якщо в пробі не знаходять вірус, це не завжди означає, що людина не інфікована. Але вірус може знаходитися в інших частинах організму. Цим пояснюється те, що в окремих пацієнтів, які вже перехворіли COVID-19, тест ПЛР пізніше все ж може виявитися позитивним.

Вірусолог берлінської клініки Charite Крістіан Дростен (Christian Drosten) кажучи про погрішності ПЛР-тестування, порівнює цей спосіб зі спробою виловити з акваріума сачком золоту рибку. "Якщо сачок виявився порожнім, це не означає, що в акваріумі немає риби", - говорить Дростен.

Ще один мінус ПЛР-тестування в тому, що пацієнтам іноді доводиться чекати результатів тесту кілька днів. "Набагато швидше проводяться так звані ПЛР-експрес-тести. У цьому випадку проби аналізуються за допомогою портативного приладу там, де вони були взяті. Таким чином, результат можна отримати вже протягом 45 хвилин. Недолік: прилад може обробити не більше 80 проб за добу", - пише видання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...