"Єрусалим Землі Руської": У Софійському соборі виявлені графіті на польській, чеській, німецькій, англійській і латинській мовах (фотофакт)

Ці графіті - фрагменти молитов, а також імена людей, які їх написали...

Нещодавно в найстарішому зі збережених храмів України - в Софії Київській (в минулому році цього собору виповнилося 1000 років) - відсунули від стіни старовинний кіот (спеціальний шафа для ікон), щоб відправити в реставраційну майстерню. Завдяки цьому стала доступною для дослідження ділянка стіни, яка була закрита цим кіотом. На свій подив, вчені виявили на ній графіті чеською, польською, німецькою та англійською мовами, а також латиніою, передають Патріоти України з посиланням на Факти.

- Вони зроблені в XVII столітті, - заявив заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» доктор історичних наук В'ячеслав Корнієнко. - Ці графіті - фрагменти молитов, а також імена людей, які їх написали. У XVII столітті багато найманих солдатів з сусідніх з Річчю Посполитою країн наймалися на службу до польського кроля. За їхніми іменами можна визначити, з конкретно яких регіонів Німеччини та Чехії вони родом. А ось з англійцем Робертом Віллером такої визначеності немає. Взагалі, знайти інформацію про авторів графіті вкрай проблематично, оскільки не збереглося документів про людей, що служили в Києві польському королю в XVII столітті. Що ж стосується знайдених графіті, то їх ще має бути, як слід вивчити.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...