Ілон розхвилювався: Стартап провів тестовий запуск ракети, яка повертається на Землю

Китайська компанія вирішила переплюнути SpaceX.

Множиться число бажаючих створити і експлуатувати ракетні системи, які повертаються на Землю. У вівторок стартап з Пекіна Space Transportation здійснив перший тестовий суборбітальний запуск ракети «Jiageng-I». Апарат піднявся на 26,2 км і благополучно повернувся на землю, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

У розробці Jiageng-I і в пробних запусках з проведенням цілого спектра експериментів безпосередню участь брали вчені з найстарішого аерокосмічного університету в Китаї - Університету Сяминь.

Апарат Jiageng-I являє собою суміш авіаційних і космічних розробок. Розмах крил ракети становить 2,5 метра, а висота - 8,7 метра. Вага ракети досягає 3700 кг. Максимальна швидкість - 4300 км/год.

Тестовий запуск покликаний був перевірити аеродинамічні якості ракети і супроводжувався низкою інших експериментів. Зокрема, апарат ніс повне навантаження у вигляді головного конуса спеціальної конфігурації. Це проект обтічника для гіперзвукового транспорту, що обіцяє знайти застосування в літаках майбутнього для перевезення людей за дві години в будь-яку точку Землі.

У перспективі ракета на базі Jiageng-I може стати порівняно недорогим способом виведення на орбіту невеликих супутників.

На жаль, невеликий розмах крил не дозволяє сподіватися на посадку апарату на аеродром за принципом літакової. Для приземлення Jiageng-I використовувала парашутну систему.

Також можна поставити під сумнів підйомні властивості крила апарату, які навряд чи мають достатні для планування характеристики.

Цікаво відзначити, що компанія Space Transportation створена в серпні 2018 року. І ось уже в квітні 2019 року запускає в небо перший прототип розробки. Комерційний проект компанії - ракета Tian Xing - 1 - буде здатний виводити на орбіту супутники вагою від 100 до 1000 кілограм. Такими темпами Китай може швидко перекроїти ринок космічних стартів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Жить стало слишком скучно": "Пропаганд*ни "Л/ДНР" придумали новий фейк про "кривавих фашистів", - Казанський (відео)

субота, 16 листопад 2019, 23:29

Вони створили паралельну, шизофренічну реальність. Самі придумують "фашистів", розробляють для них підступні плани, а потім ці плани "руйнують" і "викривають". Про це у своєму блозі розповідає журналіст і блогер Денис Казанський, передають Патріоти Укр...

Дієту, яка допомагає захиститися від грипу, розробили американські вчені

субота, 16 листопад 2019, 23:12

На думку дослідників, кетогенна дієта стимулює роботу Т-лімфоцитів, які знижують чутливість клітин, що вкривають легені, до захворювання, і підвищують кількість виділеного слизу, що запобігає поширенню грипу. Кетогенна дієта, яка відрізняється високим ...