Імпортозаміщення: Російські літаки оснастять двигунами власного виробництва, яких ще не існує

Таке рішення було прийнято з огляду на розрив російсько-української кооперації, адже раніше використовувались українські двигуни виробництва Мотор Січ.

Російські літаки БЕ-200, будуть оснащуватись двигунами ПД-10, що мають бути розроблені на базі двигуна ПД-14 та поставлені на серійне виробництво. Таке рішення було прийнято з огляду на розрив російсько-української кооперації, адже раніше на цей літак встановлювались українські двигуни Д-436 ТП, виробництва Мотор Січ, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.

Початково Мінпромторг планував замінити українські двигуни Д-436ТП на російсько-французькі SaM146, які встановлюють на SSJ 100. Але поставка двигуна з комплектуючими з країни-члена НАТО ставила під загрозу виконання оборонзамовлення. Це і було відзначено Генпрокуратурою, яка визнала дослідно-конструкторську роботу по ремоторизації Бе-200 вартістю 13 млрд руб. недоцільною, повідомивши Мінпромторг про наявні ризики зриву оборонного замовлення через введені санкції.

За словами джерела, близького до керівництва Міноборони, в рамках держпрограми озброєнь до 2027 року можуть купити до 16 літаків-амфібій (для розміщення на чотирьох флотах), а МНС - ще шість, довівши їх загальну кількість до 18. Потенційне замовлення на два десятка бортів є вкрай важливим для ТАНТК ім. Бериева, що забезпечить завантаження його виробничих ліній на кілька років вперед, вважає високопоставлене джерело в авіапромі. Але, проблема в тому, що ПД-10 ще не існує - його тільки належить розробити на базі теж не запущеного в серію ПД-14.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...