"Інтернет за залізною завісою. Що придумали у Росії", - правозахисник

Окупований Крим може виявитися повністю відрізаним від глобального інтернету.

Про це у своєму блозі пише член Харківської правозахисної групи Галя Койнаш, передають Патріоти України.

"В РФ найімовірніше все ж таки приймуть законопроект, який пройшов 11 квітня вже друге читання. І хоча згідно з документом інтернет буде заблокований нібито лише в разі загрози для Росії або блокування російської мережі з-за кордону, немає чіткого визначення того, що саме може представляти таку загрозу.

Законопроект про «ізоляцію Рунета» офіційно запропонував Андрій Клішас, російський сенатор, який з 2014 року перебуває під санкціями США і ЄС за активну підтримку агресії РФ проти України. Проект призвів до протестів у декількох містах РФ 10 березня цього року, включно з великим, за російськими мірками, маршем у Москві. Проте, документ прийнятий у другому читанні і навряд чи верхівка піде назад. Та й навіщо, якщо законодавство надасть ще одну потужну зброю проти свободи слова і доступу до інформації, що приховується владою?

Законопроект передбачає створення автономного російського сегмента інтернету, який може бути відрізаний від всесвітньої павутини. Всі провайдери РФ будуть змушені власним коштом встановити технічне оснащення для контролю трафіку в мережі. Поки що їм доведеться шукати гроші, Роскомнадзор – ефективний цензор країни – контролюватиме їх діяльність. Роскомнадзор зможе блокувати або розблокувати вебсайти, що поки що в наказовому порядку повинен буде виконувати провайдер.

У разі якоїсь невизначеної «загрози» російська влада зможе використовувати подібні технічні засоби для ефективної ізоляції російського інтернету, пропускаючи лише ті сегменти світової мережі, які вони вважатимуть необхідними.

Після вторгнення і анексії Криму Росія закрила або захопила українські медіа, а також переслідує як журналістів, так і цивільних активістів за висловлювання неугодних думок і репортажі про репресії в зоні російської окупації. Кримська правозахисна група давно повідомляє про повсюдне блокування окремих українських веб-сайтів і медіа, а також різко засуджує законопроект, який може, за їхніми словами, встановити глобальну цензуру інтернету в Криму.

Законопроект посилить і без того істотну (і репресивну) роль Роскомнадзору і розширить рамки повноважень влади, дозволяючи знову опустити «залізну завісу», яка огороджує від інформації з-за кордону. Оскільки в своїй нинішній формі цей законопроект не дає детальної інформації про те, чим може бути істотна загроза інфраструктурі Росії – тобто головна умова для завіси – не може бути і справжнього захисту від перевищення нових повноважень, які він передбачає."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Колісницю" доведеться замінити: На Росії чоловік вийшов почистити авто біля будинку і ... дивом уникнув смерті (відео)

вівторок, 24 листопад 2020, 2:00

Бетонна плита впала з даху дев'ятиповерхового будинку прямо на автомобіль і зім'яла його навпіл. Житель російського Владивостока вийшов почистити свій автомобіль, який стояв біля під'їзду, і дивом уникнув смерті: на його машину впала бетонна плита. Від...

У росіянина з носа витягли монету, яку він там "забув" ... пів століття тому

вівторок, 24 листопад 2020, 0:05

Всі ці роки проблеми з диханням у пацієнта лікарі списували на викривлену носову перегородку. Росіянин з міста Зеленограда в Підмосков'ї встановив своєрідний рекорд: чоловік прожив більше 50 років з монетою в носі. Тільки в похилому віці, коли вже біль...