Історії війни: "Дивись, це ж наш танковий батальйон! Ось комбат, оце - брама, патрульні. Можна годинами на це дивитися"

Він – військовий медик, якого в батальйоні називають Цитрамоном. І один із тих, хто на передовій від самого початку війни – з 2014 року.

«Дивись, це ж наш танковий батальйон! Ось комбат, оце – брама, патрульні. Можна годинами на це дивитися», – показує мурашину ферму, яку «обладнав» просто у своїй кімнаті, Тарас. Історію українського Героя розповіли у фонді "Повернись живим", передають Патріоти України.

"Він – військовий медик, якого в батальйоні називають Цитрамоном. І один із тих, хто на передовій від самого початку війни – з 2014 року.

«Після анексії Криму я, як і багато моїх товаришів, пішов до військкомату. Це було у березні, а вже на початку квітня подзвонили і сказали збиратися. Перше місце, куди я потрапив, – блокпост між Кремінною та Рубіжним, коли місто ще було не нашим. А пізніше ми пішли на Сєверодонецьк, Лисичанськ. Тоді я був номером обслуги у протитанковому дивізіоні, але, крім того, ще й позаштатним медиком, оскільки у мене були медичні знання».

Але найскладніші бої та найболючіші спогади для нього – битва за Іловайськ. У той район Тарас разом із побратимами виїхав 10 серпня. Весь цей час військові тримали оборону, проводили зачистки та знищували ворожу техніку.

«На День Незалежності ми стояли на позиції, бачимо – виїхали три російських БРДМ. Командир дав команду на знищення. Ми почали працювати по «зеленці». Як потім сказали розвідники, ми знищили «Град» і КамАЗ з боєприпасами. А потім наша піхота взяла у полон псковських десантників, які начебто заблукали. Наша позиція була на дорозі з Кутейникового на Іловайськ. Пам’ятаю, 26 серпня їхала колона росіян, і ми її знищили – три їхні МТЛБ, підбили танки», – пригадує Тарас.

29 серпня повідомили про те, що українська армія – в оточенні. І бійці отримали команду виходити з Іловайська двома колонами.

«Ми єдина «мотолига» (МТЛБ – ред.), яка вийшла. Потім терористи писали, мовляв, просто МТЛБ не було їхнім пріоритетом, – розповідає Тарас. – Я навіть не знаю, як нам це вдалося. Коли їхали, бачили, що стояли чи то росіяни, чи то їхні найманці, у них на ліктях і на колінах ще були білі смуги. І ми їм махаємо, показуємо на автомат, типу, не стріляйте. Вони нам також махали й не стріляли. А потім заїхали в якесь село, нас почали обстрілювати зі стрілецької зброї. Наша «мамалига» їхала повільно, а ми бігли біля неї. А коли вже вийшли з того села в поле, то розпочався хаос. По нам лупили з артилерії, РПГ, танків. Вони навіть не обминали машини з червоним хрестом – валили по всьому. Ми зупинялися, щоб підбирати поранених, – вивезли 24. Сиділи зверху на автівці, один удар механіку по голові означав, що треба зупинитися, два – їхати далі. І от уже зібралися їхати, до нас під’їжджає БМП, і по ньому – луп. Видно, цілилися по нас, але… збіг обставин. Соняхи, кукурудза, посадки, обстріли – те, що там було, неможливо розказати».

Після того Тарас побув удома півроку, але більше не всидів – підписав контракт. Про те, що син знову йде на війну, мама дізналася ввечері. А зранку Тарас вже виїхав на Схід разом із волонтерами.

– Знаєш, скількох людей врятував? – питаю.

– Я не рахую. Я люблю свою роботу й отримую за це гідні гроші. На річницю Іловайська багато пишуть, дякують побратими та їхні батьки. Але мені від того трохи ніяково, – серйозно каже Тарас.

– А що робитимеш, коли ми переможемо?

– Поїду шукати іншу війну, – посміхається у відповідь."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...