Історики обурені діями окупантів на території Херсонеса

Цього літа на заповідній території окупаційна влада проводила два фестивалі опери та балету, там облаштували сцену, поставили огорожі й рекламні щити.

Історики назвали «знущанням» спорудження оперної сцени на території заповідного Херсонеса в окупованому Криму, передають Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.

Зазначається, що у Севастополі 13 і 14 вересня відбулися Уварівські Таврійські читання «Старожитності півдня Росії». Конференцію організували на базі історико-археологічного заповідника «Херсонес Таврійський». Під час заходу російські історики закликали зберігати автентичність археологічних об'єктів. Зокрема, вчений секретар Публічної історичної бібліотеки Андрій Сазанов назвав «знущанням» побудовану російською владою оперну сцену на території Херсонеса.

Учасники конференції констатували, що, згідно з регламентом ЮНЕСКО, в Херсонесі потрібно виконувати план управління об'єктом, зберігати автентичність археологічної спадщини.

Також Сазанов представив доповідь про використання медіатехнологій в археологічних музеях. За його словами, провідні історики з сусідньої Росії виступають категорично проти перетворення історичних та археологічних об'єктів на центри розваг. Науковець наголосив, що історики також виступають проти використання в музеях сенсорних екранів, тачскрінів і доповненої реальності. Допускається лише застосування індивідуальних девайсів.

Після анексії Криму Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об'єкти культурної та історичної значення, розташовані на території півострова. Київ наполягає на належності пам'яток українському народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО. До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник «Херсонес Таврійський» у Севастополі. Також кандидатами на внесення до списку є Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...