У тимчасово окупованому Росією Криму практично зник популярний серед туристів водоспад Срібні струмені. Фото його нинішнього вигляду оприлюднили на сторінці блогу RoksolanaToday&КримUA у Twitter. На кадрах видно, що від раніше повноводого рекреаційного об'єкту залишилися лише кілька струменів, замерзлих в бурульки, передають Патріоти України.
"Водоспад Срібні струмені. Дивні залишки", – підписали світлини їх автори. Причина такого зникнення унікальних місць на Кримському півострові – водний колапс, який почався під час російської окупації.
Відзначимо, що раніше кримські гіди завжди привертали увагу відпочивальників екскурсіями на цей водоспад. Похід до нього називали другою частиною походу у Великий каньйон Криму. Крім того, людям пропонували покупатися в природних ваннах, які утворилися біля нього.
"П`ятиметровий водоспад Срібні струмені ефектний після дощу. Влітку він нагадує фіранку з нанизаних на нитки скелець, за них можна сховатися. Усі кримські водоспади шумлять, а цей – співає. Але бувають дні й улітку, коли водоспад повноводний, як після дощу", – писали раніше в оголошеннях екскурсоводи.
Водопад Срібні струмені розташований у 4,5 км на південь від села Соколиного, в ущелині, утвореній річкою Сари-Узень. Друга назва водоспаду – Чаїн-Су або Сари-Су. Назва Сари (в перекладі з кримськотатарської – жовта) отримана за жовтим кольором туфових відкладень, що виносяться водою з надр гір.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...