У Канаді вченими були виявлені ознаки наближення кліматичної катастрофи, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Як повідомляється, вченими Торонтського університету було проведено радіовуглецеве датування і аналіз ізотопного складу води зразків вічної мерзлоти на центральному торфовищі Юкону. Це надало можливість реконструювати середні температури за останні майже 14 тисяч років.
Відзначається, що шари вічної мерзлоти виступають в якості своєрідного запису опадів, просочуються через торф'яний мох і грунт і замерзають на глибині 58 см під поверхнею землі. У кожному сантиметрі містяться опади, які накопичилися за останні 20-30 років. Звертається увага на те, що їх склад залежить від опадів і температури повітря.
Дослідники з'ясували, що в рамках раннього голоцену (останні 12 тисяч років) літні температури були вище, ніж в рамках середнього. Однак потепління під час індустріальної епохи виявилося нечуваним за весь аналізований період. Відзначається, що поточні температури перевищують минулі показники майже на два градуси Цельсія.
Слідуючи даним, зміна клімату в регіоні відбувається досить швидко.
На думку вчених, потепління може послужити причиною дестабілізації вічної мерзлоти, що призведе до ще більших викидів двоокису вуглецю.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...