У Канаді вченими були виявлені ознаки наближення кліматичної катастрофи, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Як повідомляється, вченими Торонтського університету було проведено радіовуглецеве датування і аналіз ізотопного складу води зразків вічної мерзлоти на центральному торфовищі Юкону. Це надало можливість реконструювати середні температури за останні майже 14 тисяч років.
Відзначається, що шари вічної мерзлоти виступають в якості своєрідного запису опадів, просочуються через торф'яний мох і грунт і замерзають на глибині 58 см під поверхнею землі. У кожному сантиметрі містяться опади, які накопичилися за останні 20-30 років. Звертається увага на те, що їх склад залежить від опадів і температури повітря.
Дослідники з'ясували, що в рамках раннього голоцену (останні 12 тисяч років) літні температури були вище, ніж в рамках середнього. Однак потепління під час індустріальної епохи виявилося нечуваним за весь аналізований період. Відзначається, що поточні температури перевищують минулі показники майже на два градуси Цельсія.
Слідуючи даним, зміна клімату в регіоні відбувається досить швидко.
На думку вчених, потепління може послужити причиною дестабілізації вічної мерзлоти, що призведе до ще більших викидів двоокису вуглецю.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...