У 1623 році Львів охопила епідемія чуми.
Про цена своїй сторінці у Фейсбуці пише львівський блогер Всеволод Поліщук, передають Патріоти України.
"Вважається, що хворобу переніс у наше місто з Кракова тамтешній чернець-кармеліт. Уже за кілька днів захворіли 15 ченців із львівського монастиря кармелітів. Дуже швидко епідемія поширилася на все місто.
Багато міщан утекли зі Львова, як тільки прояснилися масштаби хвороби. Точніше, втекли майже усі, хто міг собі це дозволити. Разом із багатіями втекли майже всі лікарі. Вшилася з Леополіса і більшість міських радників - за сучасними поняттями, ці люди поєднували в собі депутатів міськради та членів міськвиконкому. З усієї ради в місті залишилися лише помічник писаря Бартоломей Зіморович та радник Павло Боїм. Допомагати їм викликався відомий у місті лікар Ян Алембек.
Міську еліту, звісно, найбільше здивувало рішення Павла Боїма. Спадкоємець виноторгівельної імперії, він розширив бізнес свого батька за рахунок постачання зерна і худоби у Гданськ. Будував Каплицю Боїмів, одну з найкрасивіших будівель в історії Львова. Накупив помість біля Перемишля, Ряшева, мав власність у багатьох інших містах Центральної Європи. Паралельно провадив лікарську практику, зокрема під час королівських візитів до Львова виконував роль особистого лікаря короля.
Боїм міг прожити у будь-якому куточку відомого на той час світу хоч усе життя, і ніхто б йому слова кривого не сказав. Але залишився у рідному місті в ті часи, коли не було ні скафандрів, ні вакцин з антибіотиками, ні навіть марлевих пов'язок. А шанси на виживання становили 50 на 50: або виживеш, або ні. Разом із Зіморовичем, Алембеком та невеликою купкою інших міщан організовувалися карантинні заходи в Катедрі, полегшувалося страждання хворих тощо. Аж доки за кілька місяців епідемія не вщухла. Її таки пережила доволі значна частина міщан. А Алембек, Зіморович та Боїм в майбутньому обіймали посаду міського голови Львова.
А знаєте, чим справа Павла Боїма відрізняється від поведінки Зоряни Скалецької, яка поїхала під час кризи на початку 2020 у Нові Санжари чи Максима Степанова, який уже в 2021 полетів до Індії особисто перевіряти вакцину? На відміну від міністра та екс-міністерки, Павло лишився в місті не для шоу, а тому, що справді була необхідність. Хтось мав ухвалювати рішення в міськраді і банально бракувало лікарів."
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...