Карантин, кажете!? Адвокат розповів про колізію, яка дозволить порушникам уникнути відповідальності

Суду за порушення карантину можна уникнути, бо карантин?

Усі суди дотримуються рішення Ради суддів України, тому головами судів прийняті накази про обмеження відвідування суду і судових засідань. Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає обов’язкову участь особи під час вирішення справи про притягнення її до адміністративної відповідальності. Водночас постанова уряду щодо карантинних заходів є поважною причиною для неприбуття у судове засідання. Про цю правову колізію розповів Олександр Лещенко – адвокат, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Лещенко, Дорошенко і партнери», передають Патріоти України з посиланням на Главком.

«Люди, які більш-менш орієнтуються у чинному законодавстві, після виклику їх до суду пишуть клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку із запровадженням карантину. Оскільки карантин вводиться не на один день, строки притягнення до адмінвідповідальності – це три місяці - можуть просто сплити», – пояснив адвокат.

Олександр Лещенко зауважив: «епідемія, пандемія вважаються обставинами непереборної сили, відповідно, якщо є заява про відсутність із цих причин від людини, яку хочуть притягнути до відповідальності, суд не може розглядати справу. Якщо ж навіть і розгляне, апеляція таку постанову скасує – через її незаконність».

Адвокат розповів, що через три місяці – коли строки спливають, суддя зобов’язаний закрити справу про адміністративне правопорушення – у зв’язку із закінченням строків притягнення до відповідальності. Відповідно, штрафи не накладаються.

«Під час засідання розгляд справи до моменту винесення рішення про накладення штрафу може тривати близько 15 хвилин, – зазначив адвокат, –суд або визнає особу винною та накладає штраф, або закриває справу через визнання людини невинуватою чи з інших причин».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Генпрокурор озвучила нові деталі вбивства на Київщині 5-річного Кирила Тлявова (відео)

субота, 6 червень 2020, 17:43

Цей злочин стався 31 травня 2019 року в Переяслав-Хмельницькому. У справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова з’явилися нові деталі. Зокрема, стало відомим, що поліцейські здійснили понад 10 пострілів в бік громадського місця, де перебувала дитина. П...

Перемогла коронавірус: 104-літня жінка назвала найефективніші ліки

субота, 6 червень 2020, 17:10

Більшу частину життя вдова працювала в галузі охорони здоров'я та до 101 року не переставала водити машину. Мешканка будинку для людей похилого віку в англійському місті Дербі пережила дві війни, пандемію іспанського грипу і тепер одужала після коронав...