Карантин, кажете!? Адвокат розповів про колізію, яка дозволить порушникам уникнути відповідальності

Суду за порушення карантину можна уникнути, бо карантин?

Усі суди дотримуються рішення Ради суддів України, тому головами судів прийняті накази про обмеження відвідування суду і судових засідань. Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає обов’язкову участь особи під час вирішення справи про притягнення її до адміністративної відповідальності. Водночас постанова уряду щодо карантинних заходів є поважною причиною для неприбуття у судове засідання. Про цю правову колізію розповів Олександр Лещенко – адвокат, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Лещенко, Дорошенко і партнери», передають Патріоти України з посиланням на Главком.

«Люди, які більш-менш орієнтуються у чинному законодавстві, після виклику їх до суду пишуть клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку із запровадженням карантину. Оскільки карантин вводиться не на один день, строки притягнення до адмінвідповідальності – це три місяці - можуть просто сплити», – пояснив адвокат.

Олександр Лещенко зауважив: «епідемія, пандемія вважаються обставинами непереборної сили, відповідно, якщо є заява про відсутність із цих причин від людини, яку хочуть притягнути до відповідальності, суд не може розглядати справу. Якщо ж навіть і розгляне, апеляція таку постанову скасує – через її незаконність».

Адвокат розповів, що через три місяці – коли строки спливають, суддя зобов’язаний закрити справу про адміністративне правопорушення – у зв’язку із закінченням строків притягнення до відповідальності. Відповідно, штрафи не накладаються.

«Під час засідання розгляд справи до моменту винесення рішення про накладення штрафу може тривати близько 15 хвилин, – зазначив адвокат, –суд або визнає особу винною та накладає штраф, або закриває справу через визнання людини невинуватою чи з інших причин».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...