7 лютого 1979 року помер "янгол смерті", член нацистської партії Йозеф Менгеле, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
Під час Другої світової війни він проводив жорстокі медичні досліди над в'язнями табору Освенцим. Менгеле за час своєї роботи відправив в газові камери концтаборів понад 400 тис. невинних.
Йозеф Менгеле народився 16 березня 1911 року в баварському місті Гюнцбург у родині заможного промисловця. Замість того, щоб продовжити сімейний бізнес, він став лікарем. На початку 1930-х років Менгеле приєднався до молодіжної нацистської організації "Сталевий шолом". Через деякий час покинув. Причиною стало слабке здоров'я. Менгеле навчався в університеті у докторів медичних наук та цікавився антропологією, анатомією внутрішніх органів, будовою людського черепа, тулуба, рук та ніг.
В середині 1940 року "янгол смерті" приєднався до медичних військ. За порятунок солдатів і офіцерів чоловік отримав звання гауптштурмфюрера. Військовий орден 1-го класу зміцнив авторитет. Після важкого поранення у 1942-му Менгеле перевели в концтабір Освенцим. У 1943 році він приїхав до Освенциму і став головним лікарем одного з внутрішніх таборів - Біркенау.
Колеги вважали Менгеле дуже небезпечним. Він проводив експерименти над новонародженими немовлятами і оперував без наркозу як дорослих, так і неповнолітніх. "Лікар смерті" кастрував чоловіків і хлопчиків без застосування знеболюючих, жінок піддавав стерилізації за допомогою радіоактивних променів. Групу в'язнів в його лабораторії били струмом високої напруги протягом декількох днів. Так він проводив "тести на час перебування людини при дуже високій температурі". Найчастіше об'єктами експериментів ставали близнюки, карлики та люди з обмеженими можливостями.
Коли нацистські війська зрозуміли, що поразка неминуча, то стали перед вибором: сховатися, відправитися за ґрати або накласти на себе руки. 17 січня 1945 року, за 10 днів до того, як радянські війська звільнили Освенцим, Менгеле втік.
Його затримали американські військові. Злочинця в Менгеле не розпізнали і відпустили в липні. "Янгол смерті" працював 4 роки на півдні Німеччини на картопляній фермі.
У 1959-му він шукав притулку в Аргентині. Там жила велика кількість німців. Ізраїльська влада вистежила його в 1959 році. Німецька влада видала ордер на арешт. За упіймання Менгеле, живим або мертвим, була оголошена нагорода розміром $3,4 млн. Коли аргентинський уряд ухвалив рішення арештувати Менгеле, він уже зник. "Лікар смерті" поїхав до Уругваю, потім до Парагваю.
У 1961-му Менгеле поїхав до Бразилії і оселився в місті Нова-Еуропа. Він жив під ім'ям Петер Хохбіхлер. Завдяки Вольфангу Герхарду, який теж симпатизував нацизму та жив у Бразилії з 1948 року, Менгеле найняла сім'я угорців, не знаючи, хто він насправді. "Янгол смерті" доглядав за їхньою кавовою плантацією та рідко виходив з дому. Гуляв вулицями лише в спеціальному одязі, яке маскувало його зовнішність, і з собаками, яких натренував. Згодом сім'я угорців, в будинку яких він переховувався, дізналися, що приховують військового злочинця. Менгеле заплатив їм за мовчання.
У 1977 році "янгола смерті" знайшов його син Рольф Йенкель. Він гостював у батька протягом 2 тижнів. 9 років потому Йенкель зазначив під час інтерв'ю, що його батько не розкаявся.
"Він не зізнався, що зробив щось погане. Сказав мені, що лише виконував накази", - розповів Йенкель.
Наприкінці 1970-х Герхард повернувся в Австрію, а Менгеле взяв його ім'я та документи.
7 лютого 1979 року до офіцера бразильської поліції Еспедіто Діаса зателефонували. Йому повідомили про чоловіка, який потонув на пляжі Енсеада. Коли Діас приїхав на місце, він побачив, що на пляжі не було людей, окрім тіла, за яким спостерігала австрійка Боссерт.
"Більше нічого не можна було зробити. Людину витягли з води без ознак життя", - розповів BBC 72-річний поліцейський у відставці.
Померлого, який переніс інсульт, впізнали як громадянина Австрії 54-річного Вольфганга Герхарда. Через 6 років після цього світ дізнався, що насправді померлим був "лікар смерті" Йозеф Менгеле. Протягом 30 років останки Менгеле зберігалися в Інституті судової медицини Сан-Паулу. У 2016 році їх стали використовувати як навчальний матеріал на факультеті медицини в університеті.
Йозеф Менгеле - німецький лікар, який проводив експерименти над в'язнями табору Освенцим під час Другої світової війни. Менгеле особисто відбирав в'язнів, і за час своєї роботи відправив понад 400 тис. невинних в газові камери концтаборів. Частиною дослідів над ув'язненими були різноманітні генетичні експерименти, особливо це стосувалося близнюків. Через його експерименти загинули щонайменше 3 тис. близнюків.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...