Жителям Донеччини "інкримінують" шпигунський нагляд за автомобілями з російськими номерами і зйомку військової техніки загарбників. Всі троє чоловіків перебувають у полоні з 2016-2017 років, а їхні сім'ї продовжують проживати на окупованій території, передають Патріоти України з посиланням на Українську правду.
Дружини і діти полонених стали важелями тиску на них. Терористи погрожували відправити малюків у дитбудинок, дружин – "заарештувати", заручників же катували струмом, ламали ребра і не давали спати по декілька діб.
Валерій Матюшенко був музикантом і намагався побудувати свій бізнес у м. Кальміуське (раніше – Комсомольськ). Терористи схопили його посеред площі, накинули мішок на голову і відвезли в "спецслужбу".
Там його звинуватили в "шпигунстві на користь СБУ", а його дружину змусили писати розписку, що вона нібито викинула його мобільний. Пізніше "розписка" стала приводом для звинувачення Тетяни в "сприянні тероризму".
Валерія утримували в жахливих умовах на території колишнього заводу, де окупанти влаштували склад боєприпасів і техніки. Там всі ув'язнені сплять сидячи в камерах по 16-20 осіб, їх позбавляють їжі й води, а в туалет іноді дозволяють ходити раз на три дні.
"Потім я зустрічалася з чоловіками, які були разом із Валерою. Його жорстоко побили. Одного разу після тортур його кинули в камеру зі зламаними ребрами, хлопці перемотували його ковдрами, бо він не міг дихати", – розповіла Тетяна Матюшенко.
За свою проукраїнську позицію Валерій отримав 10 років позбавлення волі. Його та інших "шпигунів" утримують у колонії в Макіївці. Їх рідко виводять гуляти і ніколи не кличуть до них лікаря.
"Останні новини з колонії, що у нього вимагають 30 000 російських рублів (приблизно 14 000 гривень. – Ред.) за якісь експертизи, які нібито робили під час розслідування. У мене грошей немає. Все йде на передачі йому й іншим хлопцям. Подзвонила в СБУ – запитала, що робити. Розвели руками", – підсумувала дружина в'язня.
Валерій Соколов потрапив у полон терористів у Донецьку. Після початку війни він із родиною виїхав із цього міста на підконтрольну Україні територію, але часто приїздив до хворих родичів. Через півроку Соколови вимушено повернулися в Донецьк через сімейні обставини.
Валерія захопили в полон під час його прогулянки з собакою. Як і багатьох інших проукраїнськи налаштованих, його "звинуватили" у співпраці з СБУ. Дружина Олена розповіла, що чоловіка жорстоко били протягом усіх двох років. Його вирок аналогічний Матюшенковому, а сім'я сподівається тільки на обмін полоненими.
Олександр Тимофєєв був затриманий під час однієї з поїздок до рідного Донецька. Місто він покинув після захоплення, але повертався до паралізованої свекрухи. Терористи не сказали, в якому саме злочині підозрюють його. Запитали тільки, чому виїхав у Київ, а не шукав роботу в Донецьку.
Пізніше йому "інкримінували", як і всім – допомогу українським захисникам. Олександру сказали, що отримає 15 років, якщо не зізнається у "звинуваченнях" і 10, якщо зізнається. Чоловік не визнав і заявив, що жодної провини в його діях немає. Його, як і всіх, били.
"Коли я дізналася про це, почала плакати. Від гордості й щастя. Синові сказала, що наш тато Герой, незважаючи на те, що в тому місці, де він перебуває, геройству місця немає", – розповіла дружина Тимофєєва, Світлана.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...