Довголіття вимагає прихильності до здорового способу життя протягом усього життя. Наука виявила безліч звичок, які збільшують "земний час". Деякі з них здаються більш очевидними, ніж інші - наприклад, добре зрозуміла зв'язок між здоровим харчуванням і регулярними фізичними вправами, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Що менш зрозуміло, так це вплив сну на тривалість життя.
Дослідження, опубліковане в Chronobiology International, проливає світло на це питання. Згідно з дослідженням, жайворонки переживуть нічних сов.
Дослідники вивчили 433 268 осіб у віці від 38 до 73 років, які визначали себе як типи "певного ранку", "помірного ранку", "помірного вечора" або "певного вечора".
Вони стежили за здоров'ям підопічних в середньому шість з половиною років, відстежуючи причину смерті.
Після обліку віку і статі, куріння, індексу маси тіла, тривалості сну і інших даних, вони виявили, що в порівнянні з типами "певного ранку", у типів "певного вечора" ризик смерті від будь-якої причини збільшився на 10 відсотків.
Кожне збільшення тривалості сну від "ранкового" до "вечірнього" було пов'язано з підвищеним ризиком захворювання.
Нічні сови майже в два рази частіше страждають психічним розладом, і на 30 відсотків частіше мають діабет.
Їх ризик респіраторних захворювань був на 23 відсотки вище, а для шлунково-кишкових захворювань на 22 відсотки вище.
Шлунково-кишкові розлади включають такі стани, як запор, синдром подразненого кишківника, геморой, анальні тріщини, періанальні абсцеси, анальні свищі, періанальні інфекції, дівертікулярні захворювання, коліт, поліпи товстої кишки і рак.
За словами провідного автора, Крістен Л. Кнутсон, доцента неврології в Північно-Західному університеті, хоча поведінка сов частково генетична, люди можуть вносити корективи.
Кнутсон порекомендувала поступово лягати спати раніше, уникаючи використання смартфонів перед сном і, в кінцевому підсумку, виходити з "зони нічної сови".
Хоча причини їх підвищеної смертності залишаються неясними, вона сказала: "Нічні сови повинні знати, що можуть бути деякі наслідки для здоров'я".
Якщо ви не можете заснути до самого ранку, а потім прокидаєтеся пізніше протягом дня, є прості способи поліпшити ваш режим сну.
Перш за все, зберігайте регулярні години сну - це програмує мозок і внутрішній годинник тіла.
Більшості дорослих потрібно від шести до дев'яти годин сну щоночі. Також важливо намагатися прокидатися в один і той же час кожен день.
NHS пояснює: "Хоча може здатися гарною ідеєю спробувати надолужити сон після поганої ночі, регулярне виконання таких дій може також порушити ваш сон".
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...