Хто проживе довше? Жайворонки vs сови (дослідження)

Дослідники вивчили 433 268 осіб у віці від 38 до 73 років.

Довголіття вимагає прихильності до здорового способу життя протягом усього життя. Наука виявила безліч звичок, які збільшують "земний час". Деякі з них здаються більш очевидними, ніж інші - наприклад, добре зрозуміла зв'язок між здоровим харчуванням і регулярними фізичними вправами, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Що менш зрозуміло, так це вплив сну на тривалість життя.

Дослідження, опубліковане в Chronobiology International, проливає світло на це питання. Згідно з дослідженням, жайворонки переживуть нічних сов.

Дослідники вивчили 433 268 осіб у віці від 38 до 73 років, які визначали себе як типи "певного ранку", "помірного ранку", "помірного вечора" або "певного вечора".

Вони стежили за здоров'ям підопічних в середньому шість з половиною років, відстежуючи причину смерті.

Після обліку віку і статі, куріння, індексу маси тіла, тривалості сну і інших даних, вони виявили, що в порівнянні з типами "певного ранку", у типів "певного вечора" ризик смерті від будь-якої причини збільшився на 10 відсотків.

Кожне збільшення тривалості сну від "ранкового" до "вечірнього" було пов'язано з підвищеним ризиком захворювання.

Нічні сови майже в два рази частіше страждають психічним розладом, і на 30 відсотків частіше мають діабет.

Їх ризик респіраторних захворювань був на 23 відсотки вище, а для шлунково-кишкових захворювань на 22 відсотки вище.

Шлунково-кишкові розлади включають такі стани, як запор, синдром подразненого кишківника, геморой, анальні тріщини, періанальні абсцеси, анальні свищі, періанальні інфекції, дівертікулярні захворювання, коліт, поліпи товстої кишки і рак.

За словами провідного автора, Крістен Л. Кнутсон, доцента неврології в Північно-Західному університеті, хоча поведінка сов частково генетична, люди можуть вносити корективи.

Кнутсон порекомендувала поступово лягати спати раніше, уникаючи використання смартфонів перед сном і, в кінцевому підсумку, виходити з "зони нічної сови".

Хоча причини їх підвищеної смертності залишаються неясними, вона сказала: "Нічні сови повинні знати, що можуть бути деякі наслідки для здоров'я".

Як заснути?

Якщо ви не можете заснути до самого ранку, а потім прокидаєтеся пізніше протягом дня, є прості способи поліпшити ваш режим сну.

Перш за все, зберігайте регулярні години сну - це програмує мозок і внутрішній годинник тіла.

Більшості дорослих потрібно від шести до дев'яти годин сну щоночі. Також важливо намагатися прокидатися в один і той же час кожен день.

NHS пояснює: "Хоча може здатися гарною ідеєю спробувати надолужити сон після поганої ночі, регулярне виконання таких дій може також порушити ваш сон".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...