В Україні коронавірусною інфекцією заразилися чимало лікарів. Одним з осередків спалаху COVID-19 серед медиків стала Чернівецька обласна лікарня – там на карантин відправили чотири відділення. Про те, як він переніс хворобу – розповів лікар урологічного відділення медзакладу Валерій Зайцев, передають Патріоти України з посиланням на Молодий буковинець.
Лікар досі не знає, де і від кого міг підхопити вірус, а сама хвороба у нього протікає безсимптомно. "Я не знаю, де заразився. Ні пацієнта, який би кашляв, я не пам'ятаю. Мало того, ніяких симптомів у мене не було і їх немає досі. Коли вже виявили в кількох лікарів відділення хворобу, здав експрес-тест. І експрес-тест показав негативний результат, тобто антитіл у мене не було на той момент. Але я бачив, що навколо багато людей заражених, так здав ПЛР-тест і тоді вже виявили вірус", – розповідає Валерій.
Чоловік уже понад два тижні перебуває на самоізоляції. "У мене окрема кімната, окремий рушник, посуд. Ніякого погіршення стану я не відчув – ні підвищеної температури, ні кашлю. Повинен в найближчі дні здати ще один аналіз, якщо він буде негативний, тоді це буде означати, що я одужав", – зазначає медик.
Хоч хвороба у Валерія протікала легко, він все ж використав різні способи, щоб не погіршити ситуацію. "Судячи з цього вірусу, перехворіє 90 відсотків населення, але головне, щоб не було ускладнень. Коронавірусу не так потрібно боятися, скільки не доводити до ускладнень. Перш за все при коронавірусі потрібно діяти так, щоб ви нікому не передали вірус, максимально часто мити руки, носити маску. Потрібно зменшити вірусне навантаження на організм", – зазначив лікар.
При хворобі, за його словами, необхідно багато пити рідини. "Я пив багато гарячих напоїв, робив це щогодини. Полоскав горло розчином – 1 чайна ложка оцту на склянку води. Теж робив це дуже багато разів. Вірус осідає в першу чергу на слизові носа, тому я полоскав носову порожнину розчином морської солі (пів чайної ложки морської солі на склянку теплої води). Всі ці процедури вимивають вірус і зменшують його розмноження, принаймні на перших етапах", – розповів Валерій.
Крім того, під час хвороби дуже корисно займатися фізкультурою. "Якщо ти захворів, це не означає, що ліг і лежиш, потрібно боротися з хворобою. Щоб легені працювали, слиз не застоювалася і не було ускладнень, я робив різні фізичні вправи щодня. Корисно робити дихальні вправи. В інтернеті є досить порад про це. А ще необхідно позитивне мислення, яке теж допомагає легше перенести будь-яку хворобу. З ліків мені прописала вітаміни. Але при необхідності лікар може прописати і антибіотики", – додав Зайцев.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...