КНУ проти Мендель: У престижному українському виші прокоментували програну апеляцію в справі про хабар

Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель напередодні виграла апеляцію у справі про свою статтю, в якій звинуватила викладачів КНУ імені Шевченка в корупції.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка прокоментували програну апеляцію в справі про хабар за дисертацію колишньої студентки, а тепер прессекретарки президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

15 жовтня Херсонський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Мендель, постановив скасувати рішення Херсонського міського суду від 1 квітня 2019 року та ухвалити нове рішення. Натомість суд відмовив у задоволенні позову доктора філологічних наук та викладача КНУ імені Шевченка Юрія Коваліва про про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації й стягнення моральної шкоди.

«Найабсурдніше в судовому сюжеті те, що він повністю ігнорує принципи герменевтики (мистецтво розуміння і тлумачення текстів, думок, символів – ред.), які викладаю студентам й аспірантам... Про це я писав в «Літературній герменевтиці» (2008), що добре засвоїли мої студенти, аспіранти й докторанти, але не відповідач в судовій справі, яка тоді навчалася в КНУ імені Тараса Шевченка. Певно, не чула чи не хотіла чути... Свого часу Симон Петлюра із сумом констатував, що нам приписують думки, які ми не висловлювали, дії, до яких ми не були причетні, аби потім судити за найсуворішими законами», – заявив позивач по справі доктор філологічних наук Юрій Ковалів у коментарі кореспонденту Радіо Свобода.

За словами доктора філологічних наук, наразі він працює над авторською 10-томною історією української літератури кінця 19 – початку 20 століття, від якої відволікається через судові перипетії.

Кандидатську дисертацію «Натурфілософська металогія лірики Володимира Затуливітра у контексті поезії 1970-90-х років» Мендель захищала у 2012 році. За результатами їй присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності українська література.

У січні 2016 року в американському виданні Politico була опублікована стаття англійською мовою колишньої студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлії Мендель «Як продаються дипломи в українських університетах», де вона звинуватила свого колишнього наукового керівника, доктора філологічних наук Юрія Коваліва у тому, що у 2012 році під час захисту кандидатської дисертації він не приймав роботу, доки вона не поклала поміж сторінок 200 доларів. Щоправда, прізвище свого наукового керівника Мендель у статті прямо не назвала.

Суд першої інстанції постановив визнати недостовірною інформацію, викладену в першому та другому абзаці статті на сайті Politico, де йдеться про захист дисертації Мендель, недостовірною, а також зобов'язати Менедель та юридичну особу, зареєстровану за законодавством Бельгії POLITICO SPRL, спростувати недостовірну інформацію.

Мендель не погодилась з цим рішенням та подала апеляцію, яка з липня 2019 року розглядалася у Херсонському апеляційному суді і завершилася рішенням на її користь.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Третина грошей "випарувалася": Фіскали "обчистили" банківську комірку зіркового українського футболіста і тренера в державному "ПриватБанку"

субота, 24 жовтень 2020, 0:35

Вилучення нібито було проведено у кримінальному провадженні, до якого сам Ротань ніякого відношення не має. «17 вересня слідча група Державної фіскальної служби з Києва розкрила мою комірку в "ПриватБанку" і забрала звідти мої заощадження», - пише спор...

Хіти тижня. Вражаюче видовище: Китай провів випробування рою бойових дронів-камікадзе (відео)

субота, 24 жовтень 2020, 0:10

Китайська корпорація CETC розробляє баражуючі боєприпаси, що рояться. На них відбражений пуск безпілотників зі спеціальної установки на базі бронемашини Dongfeng Warrior. Також показане скидання однотипного дрона з вертольота з подальшим об'єднанням бе...