Колишні в'язні терористів "ЛНР" розповіли про тортури в "підвалах смерті"

"Для "укропів" були окремі камери – практично щоночі там когось били... щоночі чулися крики людей, яких катували..."

Колишні в'язні терористів "ЛНР" розповіли про тортури в "підвалах смерті", якими керував колишній співробітник СБУ Аркадій Корнієвський, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

Зрадник України в "республіці" виконував функції старшого слідчого "комендатури".

"Я пройшов катівні "Луганської Народної Республіки", там і "познайомився" з Корнієвським 1 серпня 2014 року. Саме ця людина, виступаючи в ролі старшого слідчого "комендатури ЛНР", вирішувала долю всіх, що потрапили в цей підвал", – поділився колишній полонений Олександр Ретивов.

Він розповів, що Корнієвський коротко його допитав, після чого відправив у камеру, де в'язня били три дні. "Потім мене перевели в загальну камеру, де я перебував до 2 вересня 2014 року. Корнієвський, до якого мене вивели по завершення місяця, розпорядився мене не відпускати. Але оскільки Луганська обласна лікарня відмовилася мене приймати на лікування, то конвоїри вирішили звернутися вище, до начальника комендатури, який ухвалив рішення мене відпустити", – зазначив потерпілий.

Вікторія Кононова потрапила в полон, коли везла допомогу українським військовим у серпні 2014 року. "Ми пробули в полоні 98 днів. З них понад 60 – саме за Корнієвського. Нас особисто вже не чіпали, тільки водили на опитування. Все, що відбувалося "на підвалі", чинилося за наказом Корнієвського. Долі всіх тих, хто були затримані й перебували в підвалі, вирішував особисто Корніевський. Умови були абсолютно непридатними. Нас тримали в колишньому архіві, когось – у бойлерній. Для "укропів" були окремі камери – практично щоночі там когось били... щоночі ми чули крики людей, яких катували. Ті, кого там убили, вже не змогли дати свідчень", – згадувала вона.

Аркадій Корнієвський

Наразі в суді розглядають справу щодо злочинів Корнієвського, однак станом на листопад судове провадження зупинено. "Те, що відбувається в судах і прокуратурі з нашого боку – це саботаж. Коли мені стало відомо, що справа розглядається у Сватівському суді, я звернувся до суду і до військової прокуратури з заявою про свідчення в справі. Відповідь мені надійшла тільки через два місяці. Написали, що незабаром я буду викликаний на допит як свідок. Але минуло вже півтора року, а мене не викликали", – розповів колишній в'язень "ЛНР" Дмитро Тинда.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...