Компенсація Україні після підписання Будапештського меморандуму мала б становити приблизно $250 млрд, - Кравчук (відео)

Перший президент України зазначив, що перед підписанням Будапештського меморандуму Україна не просила США компенсувати витрати на ліквідацію ядерної зброї.

Після підписання Будапештського меморандуму Україна втратила приблизно $250 млрд. Про це в авторській програмі "БАЦМАН" головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман повідомив перший президент України Леонід Кравчук, передають Патріоти України.

"Ядерне озброєння було тактичне, яке теж відійшло Росії. Були носії Backfire, ці відомі літаки. Вони теж відійшли Росії. Якщо все порахувати, то це десь у межах $250 млрд", – сказав він.

Експрезидент зазначив, що з представниками США не було розмови про те, щоб таку суму Україні компенсували Сполучені Штати. "Такої прямої розмови не було. Але про витрати говорили. Тоді ми не знали цифр, як сьогодні. Я ж читав, спілкувався з людьми, звертався до тих, хто розуміється на цій справі. Тому що президент, за всієї поваги, не всіма фактами та цифрами може оперувати. І це нормально, він не може всього знати. Було сказано, це дуже великі витрати на встановлення цієї зброї на території України, ще більшими витрати можуть бути в разі ліквідації зброї", – пояснив Кравчук.

За його словами, в України було приблизно 46 ядерних боєголовок на твердому паливі, решта була рідкопаливною. "Рідке паливо в ракетах було страшнішим від атомної зброї. Мені хіміки казали, що якщо воно, не приведи господи, розіллється десь на території, земля на десятки років або й більше, виходить з обігу. Я говорив про це: "Як нам? Ми, Україна, самостійно цього зробити не можемо. Росія хоче лише забрати ядерні боєголовки", – розповів перший президент України.

Кравчук зазначив, що в Україні "всі до єдиної ракети були спрямовані на США".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...