Комплекс Южно-Української АЕС та Ташлицької ГАЕС значно збільшує потужності (фото)

Багато років спеціалісти ЮАЕС шукали вихід, як вивільнити замкнуті на все літо 1200 мегават атомних потужностей, що залишаються незалученими через недостатню охолоджувальну здатність Ташлицького водосховища.

Біля Южно-Української АЕС будують нову систему охолодження, яка збільшить потужність станції влітку на 1,2 ГВт та Ташлицьку ГАЕС потужністю 906 МВт, передають Патріоти України з посиланням на Ukraine News.

Харківський інститут «Енергопроєкт» запропонував реконструювати систему технічного водозабезпечення, збудувавши на площі понад 77 гектарів п’ять охолоджувальних бризкальних басейнів.

Циркуляційна вода, яка охолоджує конденсатори турбін подаватиметься з водосховища на 375 розбризкувальних сопел широкої мережі трубопроводів у кожному басейні. Їх продуктивність – 130 кубометрів на годину. Діаметр кожної краплини з врахуванням охолодження 4 міліметри. Розмір сопла розраховано таким чином, щоб краплину не віднесло вітром, якщо б вона була занадто дрібною, і при цьому відбувався максимально можливий теплообмін.

Окрім басейнів споруджується насосна станція. У котловані глибиною 12 метрів працюють більше двох сотень людей. На насосній станції завершують бетонувати перекриття, та підходять до монтажу насосних агрегатів.

Ще один об’єкт додаткової системи охолодження – струменеспрямовуюча споруда. Це 500-метрова насипна гранітна розділова дамба та прикріплений до неї гнучкий ланцюг з плавучих понтонних модулів розділили зону скиду та зону забору води, яка використовується для охолодження технологічного обладнання другого контуру АЕС.

Загальна вартість реконструкції системи водопостачання АЕС складає 3,4 мільярда гривень. Проєкт має окупитися за 8 років. Додатковий річний відпуск електроенергії в результаті його реалізації складе від 547 мільйонів за консервативними підрахунками до 2,5 мільярдів кіловат-годин за максимальною розрахунковою оцінкою.

Повна реконструкція системи водопостачання атомної станції дозволить збільшити об’єм верхнього водоймища Ташлицької ГАЕС за рахунок відділення частини ставка-охолоджувача АЕС відсічною греблею, яка забезпечить роботу 6 гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС, що сьогодні знаходиться в процесі будівництва.

На об’єкті виконується підготовка території, будівельні роботи в підземному комплексі, на сейсмостанції, сейсмопунктах, ведуться заходи з закупівлі обладнання. Тривають роботи також зі збирання генератора третього гідроагрегату в будівлі ГАЕС, монтаж токопроводів головної електричної схеми.

Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Ексдружина колишнього гравця київського "Динамо" закликала українців "ви*тися по-особливому" (фото)

четвер, 9 липень 2020, 1:00

Микола і Ірина Морозюки розійшлися у жовтні 2019 року. Ексдружина екскапітана "Динамо" Миколи Морозюка Ірина Морозюк поділилася з прихильниками новинами про себе. У Іnstagram блогерка поділилася фото, на яких позує у властивій собі еротичній манері, пе...

Хіти тижня. Ветерани "Запорізької народної республіки" піднімають голову: Нацполіція відреагувала на наміри проросійських козаків з Мелітополя взяти під контроль вулиці міста

четвер, 9 липень 2020, 0:10

У Мелітополі відкрили канцелярію Мелітопольського куреня війська Запорізького низового. Лідер організації Олександр Панченко є у базі “Миротворця”. Козаки заявили, що готують формування, яке в якості народної поліції буде стежити за охороною порядку.