Корисні поради: Що потрібно і не можна писати в адмінпротоколі про порушення ПДР

При порушенні автомобілістом ПДР поліцейські складають адмінпротокол, який потім відправляють до суду.

На підставі зазначених даних в документі суддя і буде виносити рішення, тому водіям важливо розуміти, що вони можуть писати в протоколі, а від чого бажано утриматися. Якщо ви не згодні з постановою "копа" про адміністративну відповідальність, то все одно адмінпротокол слід підписати, проте зробити запис про незгоду, передають Патріоти України з посиланням на Автотему.

Річ у тому, що якщо водій відмовиться підписати документ, його копію пізніше просто надішлють поштою. А автомобіліст фактично позбавить себе можливості оскаржити дії поліції.

Пам'ятайте, що якщо в протоколі вказана помилкова (несправжня) інформація, то обов'язково потрібно написати "Не згоден".

Якщо інспектор поліції не пояснив водієві права, то про це також необхідно вказати в протоколі.

Також пам'ятайте, що перед підписом протокол потрібно уважно перечитати - правоохоронці нерідко "грішать" помилками при складанні документа. Це може бути невірно зазначений час або дата, місце фіксації порушення ПДР або ДТП (адреса), неправильні дані свідків (або немає їх підписів, або взагалі людей не було при інциденті).

"Крім того, поліцейські вказують не конкретний, а загальний пункт ПДР, який нібито порушив водій. Через це суд не зможе визначити, в чому ж полягало порушення ПДР", - йдеться в матеріалі.

Вкажіть самі в документі про наявність свідків та додаткової інформації (відеозапис реєстратора, фото тощо) на доказ своєї невинуватості

Якщо порушення правил дорожнього руху зафіксували далеко від місця проживання, ви можете подати в протоколі прохання про розгляд справи за місцем проживання.

Пишіть в протоколі лише істотну і конкретну інформацію про дорожній інцидент. І не намагайтеся зіпсувати прокол і не ображайте поліцейських - від цього стане тільки гірше.

"Не пишіть в протокол під диктовку поліцейського. Пам'ятайте, що протокол потім буде змінити не можна", - радять автоексперти.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...