Причому жалити можуть не тільки живі, а й мертві медузи, попередив у ефірі ObozTV кандидат медичних наук, лікар-імунолог і алерголог Олег Назар, передають Патріоти України.
Лікар пояснив, що контакт людини з клітинами-кнідоцитами (за допомогою яких жалять медузи) може спровокувати абсолютно різні реакції. "При контакті з медузами можливий розвиток або кропив'янки, або контактного дерматиту, або навіть зниження артеріального тиску. Аж до розвитку токсичних реакцій – буває і таке", – розповів Назар.
"Загроза не на 100% смертельна, але вона є", – додав він.
Зокрема, уточнив фахівець, при контакті на рівні шиї або обличчя існує ризик набряку дихальних шляхів. "Тому, якщо ви бачите, що медузи є, то краще взагалі у воду не йти. А якщо людина схильна до алергії і заздалегідь не знає, чи відбудеться контакт із жалючими істотами – то треба завчасно прийняти таблетку будь-якого антигістамінного препарату", – порадив алерголог.
Якщо медуза все ж таки вжалила і викликала сильну алергію, то медик нагадав про стандартну допомоги у такій ситуації: необхідно звільнити дихальні шляхи і ввести потерпілому або розчин адреналіну, або розчин дексаметазону.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...