Космічні "бджоли" прибули на допомогу астронавтам на МКС (відео)

19 квітня до Міжнародної космічної станції (МКС) пристикувався вантажний космічний корабель Cygnus з Астробджолами.

На борту космічного корабля знаходилися два робота (Honey і Bumble), яких в NASA називають Астробджолами. Зараз вони проходять перші випробування, а астронавти перевіряють, чи не ушкодилася конструкція під час польоту, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Всього роботів три, також на МКС цього літа повинен прибути і третій робот під назвою Queen.

Астробджоли - літаючі роботизовані системи у вигляді кубів, які призначені для виконання ряду різноманітних функцій. Кожен робот використовує електричний вентилятор для переміщення в умовах мікрогравітації.

За словами керівника відділу робототехніки NASA Террі Фонга, інженери тестували апарати на Землі, але відтворити ті ж самі умови дуже складно, тому зараз важливо переконатися, що роботи ведуть себе саме так, як припускали творці. На кожному з трьох примірників встановлено шість камер, які необхідні для навігації і побудови тривимірної карти МКС. Разом з тим вони підтримують віддалене управління з Землі.

Насамперед Honey і Bumble займуться інвентаризацією. Вони оснащені RFID-сканерами і з їх допомогою перевірять наявність всієї апаратури.

Потім вони почнуть виконувати більш складні завдання. Наприклад, в NASA збираються реалізувати проект під назвою SoundSee. В ході нього Астробджоли скористаються спеціальним мікрофоном для запису звуку на МКС, щоб потім обробити аудіодоріжку за допомогою штучного інтелекту, який допоможе в діагностиці ушкоджень. Фонг порівнює це з тим, як автомеханіки по звуку двигуна визначають несправності в роботі машини.

Крім цього є і другий важливий проект - тестування роботизованої руки, яку розробив Стенфордський університет. Оскільки в подальших космічних місіях, в тому числі в експедиції до Марса, роль роботів зросте, вже зараз важливо відпрацьовувати найкращі рішення для їх експлуатації. Поки інструмент все ще знаходиться на Землі, але інженери планують відправити його на МКС разом з третьою Астробджолою влітку 2019 року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...