Кредити для військових: Як банки порушують законодавство

Останнім часом в Україні помітно змінюється кредитна політика банків. Правда, не з доброї волі фінансових установ, а з примусу регулятора.

Незабаром всі банки зобов'язані будуть надавати людям абсолютно всю інформацію про пропоновані кредити, включаючи детальний розрахунок кінцевої вартості позики, разом з усіма додатковими і прихованими платежами. Проте деякі банки, користуючись необізнаністю громадян, намагаються нав'язати їм додаткові або зовсім незаконні платежі. Зокрема, це стосується кредитів, узятих військовослужбовцями, передають Патріоти України.

Як повідомили в Національному банку України, протягом останніх п'яти місяців регулятор отримав понад 100 звернень від військовослужбовців, які скаржаться на нарахування банками відсотків і штрафів за їх кредитами в період військової служби. Причому з початком 2020 року такі звернення почастішали. Військовослужбовці поскаржилися в НБУ на незаконну діяльність 17 банків.
У зв'язку з цим Нацбанк опублікував офіційне роз'яснення, згідно з яким державні та комерційні банки не повинні нараховувати військовослужбовцям відсотки по кредиту, а також штрафи за несвоєчасне погашення позики в період проходження військової служби. Така вимога передбачена Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (пункт 15 статті 14).
У НБУ відзначають, що норми, які звільняють військовослужбовців від нарахування відсотків, штрафів і пені на час проходження військової служби, поширюються не тільки на банки, а й на небанківські фінансові установи. Національний банк поки не є регулятором цих організацій, але тим не менше отримує звернення від військовослужбовців, в тому числі і про порушення законодавства небанківськими фінансовими установами.
У зв'язку зі сформованою ситуацією Нацбанк 14 лютого 2020 направив банкам додаткове роз'яснення щодо виконання ними вимог законодавства України, а саме - про заборону нарахування відсотків, штрафів і пені за кредитами для професійних військових і контрактників з початку особливого періоду, тобто з 18 березня 2014-го, а для мобілізованих військових - з дати їх мобілізації.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Поліцейський бив головою об асфальт": На Київщині розгорівся скандал через побиття правоохоронцями адвоката (фото, відео)

субота, 4 квітень 2020, 0:35

Українські правоохоронці все частіше стають фігурантами конфліктів з цивільним населенням. У Броварах під Києвом розгорівся скандал через поведінку співробітників патрульної поліції. "По предварительной информации, 27 марта 2020 года сотрудники патруль...

Хіти тижня. "Розв'язавши війну проти ОПЕК, Путін не усвідомлює, що це не українська армія зразка 2014 року", - Рабинович

субота, 4 квітень 2020, 0:10

Російський фінансист вважає, що Росію та її президента в конфлікті з ОПЕК очікує "щось набагато серйозніше" за російсько-українську війну. "Зараз, розв'язавши війну проти Саудівської Аравії та інших членів ОПЕК, Путін, найімовірніше, не усвідомлює, про...