Видання The New York Times і Financial Times у своїх матеріалах написали, що смертність від коронавірусу в Росії набагато вища офіційних показників. Це викликало бурхливу реакцію Кремля, передають Патріоти України.
11 травня NYT з посиланням на дані мерії Москви написала, що в квітні 2020 року в столиці РФ було зафіксовано більш ніж на 1,7 тис. смертей більше у порівнянні з середнім п’ятирічним показником для цього місяця. Враховуючи, що офіційна кількість померлих від COVID-19 в Москві становить 642 особи (на момент виходу матеріалу), автори дійшли висновку, що статистика смертності від коронавірусу може бути занижена в кілька разів.
На Financial Times вийшла аналогічна стаття. У ній йшлося про те, що смертність від коронавірусної інфекції в Москві й Санкт-Петербурзі може бути на 70% вище офіційних даних. У Петербурзі простежувалася та ж тенденція, що і в столиці: кількість померлих від різних причин у квітні цього року набагато вища, ніж показник минулого року. За інформацією NYT і FT, смертність у двох зазначених містах майже на 2 тис. перевищує статистику за 2019 рік.
МЗС Росії відреагувало на опубліковані статті й пригрозило позбавленням акредитації. Так, офіційний представник російського відомства Марія Захарова повідомила, що МЗС направить листа до редакції видань NYT і FT з вимогою спростувати оприлюднену ними інформацію, яка є «черговим сенсаційним антиросійським фейком». “Також адресували відповідне звернення до представника ОБСЄ зі свободи ЗМІ (Арлему – ред.) Дезиру, генсеку ЮНЕСКО (Одрі – ред.) Азулай. Аналогічні матеріали передали в секретаріат ООН, за прикладом тієї самої “інфодемії”, до боротьби з якою закликав світ генсек ООН (Антоніу – ред.) Гуттериш”, – сказала Захарова.
Водночас Комісія Держдуми з розслідування фактів втручання в справи Росії має намір просити МЗС РФ вжити заходів щодо зазначених ЗМІ, аж до позбавлення акредитації. «Далі кроки щодо FT і NYT будуть залежати від того, чи опублікують вони спростування», – прокоментувала Захарова заклик депутатів Держдуми.
Крім того, інформацію іноземних ЗМІ спростував Департамент охорони здоров’я Москви. У відомстві стверджують, що в Москві в квітні дійсно зросла смертність у порівнянні з показниками за аналогічний період у попередні роки, але всі зафіксовані причини смерті «є виключно точними». «Назвати причиною смерті СOVID-19 в інших випадках неможливо. Так, наприклад, понад 60% смертей сталися від явних альтернативних причин, таких як судинні катастрофи (інфаркт міокарда та інсульт), злоякісні захворювання 4 стадії (по суті паліативні хворі), лейкози, системні захворювання з розвитком органної недостатності (наприклад амілоїдоз і термінальна ниркова недостатність) та інших некурабельних смертельних захворювань», – йдеться в повідомленні Департаменту.
Зі сказаного владою Москви можна зробити висновки, що вони не враховують в офіційній статистиці 60% смертей від COVID-19, однак прямо про це в заяві не йдеться.
Тим часом віцепрезидент з комунікацій The New York Times Даніель Роадс заявив, що редакція не сумнівається у вірогідності опублікованого виданням матеріалу. «Ми впевнені в точності нашого матеріалу, заснованого на даних, опублікованих офіційним державним відомством та інтерв’ю з експертами державних інститутів. Ніякі факти, наведені в нашій статті, не оспорюються», – сказав Роадс.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...