Криза відкинула рівень життя до позначок 2007 року: Росіяни бідніють і вважають це правильним, - опитування

Триваюче шість років падіння рівня життя перетворилося в «нову норму» в масовій свідомості населення Росії.

Громадяни РФ скаржаться на скорочення доходів, не бачать перспектив їх зростання, але при цьому не вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку, показало проведене в кінці серпня опитування ВЦВГД, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.

За даними Росстату, в другому кварталі реальні наявні доходи населення впали на 8% - рекордно з 1999 року. У грошовому вираженні купівельна спроможність просіла на 1,1 трильйона рублів.
При цьому програми соціальної допомоги, відповідно до Росстату, виявилися мізерними: сумарно в квітні-червні додаткові виплати склали всього 74 млрд рублів.
Третя криза за останні 12 років відкинув рівень життя до позначок 2007 року і, за розрахунками уряду, збільшить армію бідних на 1,5 мільйона чоловік. До кінця року кожен сьомий в Росії виявиться за межею прожиткового мінімуму, який встановлено на рівні 11731 рубль для працездатного населення, 8944 рубля для пенсіонерів та 10721 рубль для дітей.
Перспектив підвищення доходів люди не бачать. Згідно опитування, 41% вважає, що через рік його сім'я буде «жити так само, як зараз». Кожен четвертий (25%) чекає подальшого погіршення матеріального становища.
При цьому лише 25% населення вважають, що країна рухається в неправильному напрямку. 33% вважають курс вірним повністю, а 37% - правильним з застереженнями. Індекс оцінки населенням курсу країни в порівнянні з серпнем минулого року зріс, за даними ВЦВГД, на 2 пункти - до 45 пунктів.

«Чи то це ментальність, то чи рабська психологія, але виходить так, що люди всім задоволені. Вони радіють тому, що у пана прекрасна вілла, що у нас хороші ракети. І з цією психологією нічого не поробиш», - нарікає Олександра Сусліна з Експертної економічної групи.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Коронавірус в Україні: У "червоному" Харкові нічні клуби проігнорували карантин (відео)

субота, 24 жовтень 2020, 14:30

Харківщина є в лідерах щодо захворюваності коронавірусом в Україні. У Харкові, який віднесений до "червоної" зони епідемічної небезпеки, нічні клуби проігнорували карантинні обмеження. Відповідні відео опублікували очевидці вечірок, а також самі заклад...

Нещодавно зустрічався з Зеленським...: У президента Польщі виявили коронавірус

субота, 24 жовтень 2020, 13:59

З 11 по 13 жовтня Дуда знаходився в Україні з офіційним візитом. Президент Польщі Анджей Дуда заразився коронавірусом після візиту в Україну. Про це повідомляє прес-секретар глави держави Блажей Спіхальский в Twitter, передають Патріоти України. Самопо...