Про це розповів у ефірі ObozTV священник Православної церкви України Андрій Гуль, коментуючи можливий перехід з юліанського на григоріанський календар, передають Патріоти України.
"Треба говорити про те, що якщо відбувається календарна реформа, значить ми торкаємося і інших свят. Чи готові ми День Святого Миколая святкувати 6 грудня, коли ми звикли 19-го? Чи готові ми святкувати 1 жовтня Покрову Пресвятої Богородиці, яка вже традиційно сплетена з Днем козацтва, Днем захисника?" – пояснив священник.
За його словами, багато релігійних церковних свят "тісно переплетені з державними, з традицією".
Як зазначив Гуль, для України дискусія про перенесення Різдва є плюсом, проте "важливо вказувати на певні ризики".
Священник висловив думку, що в питанні календарної реформи квапитись не варто: "Ми розуміємо, що якщо в один момент сказати – ми святкуємо 25 грудня, ми побачимо, що 25 грудня нікого не буде в храмах, а 7 січня будуть храми переповнені".
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...