Про це розповів у ефірі ObozTV священник Православної церкви України Андрій Гуль, коментуючи можливий перехід з юліанського на григоріанський календар, передають Патріоти України.
"Треба говорити про те, що якщо відбувається календарна реформа, значить ми торкаємося і інших свят. Чи готові ми День Святого Миколая святкувати 6 грудня, коли ми звикли 19-го? Чи готові ми святкувати 1 жовтня Покрову Пресвятої Богородиці, яка вже традиційно сплетена з Днем козацтва, Днем захисника?" – пояснив священник.
За його словами, багато релігійних церковних свят "тісно переплетені з державними, з традицією".
Як зазначив Гуль, для України дискусія про перенесення Різдва є плюсом, проте "важливо вказувати на певні ризики".
Священник висловив думку, що в питанні календарної реформи квапитись не варто: "Ми розуміємо, що якщо в один момент сказати – ми святкуємо 25 грудня, ми побачимо, що 25 грудня нікого не буде в храмах, а 7 січня будуть храми переповнені".
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...