Про це йдеться в оприлюдненій доповіді Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
За даними CSIS, на початок 2019 року флот Китаю вже мав три сотні бойових кораблів, що робить його найчисленнішим у світі. Якщо поточні темпи кораблебудування збережуться, то за 15 років ВМС НВАК зможуть нараховувати 430 надводних і 100 підводних бойових одиниць.
Для порівняння, ВМС США мають у своєму розпорядженні 287, британський флот - 75, а австралійський - 48 кораблів. Втім, поки китайський бойовий флот удвічі поступається американському за сумарним тоннажем. Крім того, бойові можливості ВМС Китаю ще дуже далекі від ВМС США.
Порівняння чисельності надводних кораблів в період з 2012 по 2018 рік:
Нові кораблі вводяться у стрій з вражаючою швидкістю. У період між 2014 і 2018 роками Китай спустив на воду більше підводних човнів, військових кораблів, десантних і допоміжних суден, ніж нараховується у флотах Німеччини, Індії, Іспанії та Сполученого Королівства.
Загальний тоннаж кораблів, спущених Китаєм у період з 2014 по 2018 рр. - 678 тис. тонн - більше, ніж сукупні тоннажі флотів Індії та Франції разом.
Порівняння чисельності субмарин в період з 2012 до 2018 року:
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...