Загальний обсяг продажів провідних компаній-виробників зброї та продукції військового призначення Топ-25 виріс на 8,5% - до 361 млрд доларів. Це у 50 разів перевищує річний бюджет миротворчих операцій ООН.
Про це говориться у доповіді Стокгольмського Міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), яка була опублікована 7 грудня.
При цьому у 2019 році п'ять найбільших оборонних компаній базувалися в США - Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman, Raytheon і General Dynamics. Ці п'ять компаній разом зареєстрували річний обсяг продажів зброї на суму 166 мільярдів доларів.
Найбільший абсолютний приріст виручки від продажу зброї зафіксувала компанія Lockheed Martin: 5,1 млрд дол, що еквівалентно 11% у реальному вираженні.
Американці на 16 % випереджають Китай. Але цей розрив з року в рік зменшується.
Китайськими компаніями, які пробилися у світовій рейтинг Топ-25, є Корпорація авіаційної промисловості Китаю (AVIC; займає 6-е місце), China Electronics Technology Group Corporation (CETC; займає 8-е місце), China North Industries Group Corporation (NORINCO; займає 9-е місце) і China South Industries Group Corporation (CSGC; займає 24-е місце). Їх сукупна виручка між 2018 і 2019 роками зросла на 4,8%.
Третя російська компанія, що раніш входила до ТОП-25 - Об'єднана авіабудівна корпорація - втратила 1,3 млрд дол продажів і в 2019 році вибула з Топ-25.
Українських компаній у списку Топ-25 поки немає.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...