Це створило потенціал для лікування дистрофії сітківки та інших захворювань очей, які можуть призводити до втрати зору, передають Патріоти України з посиланням на агентство Синьхуа.
Клітини-iPS — це вид плюріпотентних стовбурових клітин, штучно отриманих з неплюріпотентних клітин. Після «вимушеної» індукції вони можуть отримати генетичну інформацію і стати такими ж, як зародкові клітини на ранньому етапі.
Фахівці з Центрального південного університету отримали iPS-клітини з соматичних клітин в сечі і крові пацієнтів і потім змусили їх диференціюватися в RPE-клітини, тобто клітини ретинального пігментного епітелію, що представляє собою один з шарів сітківки.
Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі Acta Biomaterialia, RPE-клітини можуть утворювати ультратонкий шар структури, схожої на сітківку. У перспективі дослідники планують пересадити структуру за сітківку ока пацієнта для того, щоб повернути йому зір.
Оскільки iPS-клітини отримані з клітин пацієнта, імунне відторгнення під час трансплантації клітин виключено.
Дегенерація сітківки, яка може привести до постійної сліпоти, є одним з найпоширеніших захворювань очей серед людей віком від 50 років.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...