Це створило потенціал для лікування дистрофії сітківки та інших захворювань очей, які можуть призводити до втрати зору, передають Патріоти України з посиланням на агентство Синьхуа.
Клітини-iPS — це вид плюріпотентних стовбурових клітин, штучно отриманих з неплюріпотентних клітин. Після «вимушеної» індукції вони можуть отримати генетичну інформацію і стати такими ж, як зародкові клітини на ранньому етапі.
Фахівці з Центрального південного університету отримали iPS-клітини з соматичних клітин в сечі і крові пацієнтів і потім змусили їх диференціюватися в RPE-клітини, тобто клітини ретинального пігментного епітелію, що представляє собою один з шарів сітківки.
Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі Acta Biomaterialia, RPE-клітини можуть утворювати ультратонкий шар структури, схожої на сітківку. У перспективі дослідники планують пересадити структуру за сітківку ока пацієнта для того, щоб повернути йому зір.
Оскільки iPS-клітини отримані з клітин пацієнта, імунне відторгнення під час трансплантації клітин виключено.
Дегенерація сітківки, яка може привести до постійної сліпоти, є одним з найпоширеніших захворювань очей серед людей віком від 50 років.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...