Ліси зникають через масштабну вирубку, підпали людей для звільнення територій для своїх цілей. Коли Амазонка втратить 30-50% своїх насаджень, кількість опадів у регіоні може зменшитися на 40%.
«Через зменшення опадів навколишнє середовище стане посушливим, і це безпосередньо вплине на людей, яким не вистачатиме води для життя», – каже Вокер.
Тропічні ліси Амазонки регулярно переживають періоди посухи й пожеж, які стаються приблизно кожні 5 років. Але через діяльність людини ліси не встигають відновлюватися, і наразі спостерігається тенденція до частіших і триваліших періодів посухи.
«Посуха може стати нормою для лісів Амазонки до кінця століття. А до 2064 року може статися переломний момент, після якого амазонські ліси вже не можна буде врятувати», – вважає Вокер.
Науковець вважає, що зберегти чи знищити амазонські ліси може державна політика або її відсутність. Так, він згадує, що у 2012 році рівень вирубки лісів в Амазонці досягнув найменшого рівня, а потім знову почав зростати.
Політика нинішнього президента Бразилії Жаїра Болсонару, на території якої розташовуються більшість амазонських лісів, також призвела до збільшення кількості пожеж у регіоні. Він вважає, що Амазонію необхідно відкрити для масштабної агропромисловості та видобування корисних копалин – і називає механізм захисту довкілля перешкодою.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...