Вживання алкоголю під час лікування від COVID-19 може погіршити становище пацієнта і легку форму перевести в стан середньої тяжкості або важкий. Це значно ускладнює роботу лікарів і знижує шанси на одужання. Алкоголь також підвищує ризик інфікування у здорової людини. Як заявив лікар і керівник наркологічної клініки Руслан Ісаєв інтерв'ю радіо Sputnik, препарати, які застосовуються при лікуванні, не сумісні зі спиртним, так як в основному це антибіотики. Алкоголь не тільки нейтралізує їхню дію, але і підсилює їхній руйнівний вплив, передають Патріоти України.
Перш за все, мова про антибіотики. Ці препарати самі по собі можуть викликати побічні ефекти, а алкоголь сприятиме виникненню додаткових ускладнень. Також вживання алкоголю ускладнює дію антикоагулянтів-препаратів, що перешкоджають утворенню тромбів. Через алкоголь, який підвищує згортання крові, їх потрібно буде застосовувати у великих кількостях — - пояснив нарколог.
На думку і досвіду Ісаєва, при середньому і тяжкому перебігу коронавірусу, як і будь-якого іншого інфекційного захворювання, пацієнти відчувають себе дійсно погано. Одних це утримує від вживання спиртних напоїв, інші просто не в змозі думати про випивку зі зрозумілих причин. Проте міцна дружба з алкоголем не корисна нікому, бо знижений при алкоголізмі імунітет автоматично вписує людину в групу ризику.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...