Лікар-нарколог розповів про вплив алкоголю на організм при коронавірусі

Алкоголь нейтралізує дію антибіотиків і підсилює їхній руйнівний вплив.

Вживання алкоголю під час лікування від COVID-19 може погіршити становище пацієнта і легку форму перевести в стан середньої тяжкості або важкий. Це значно ускладнює роботу лікарів і знижує шанси на одужання. Алкоголь також підвищує ризик інфікування у здорової людини. Як заявив лікар і керівник наркологічної клініки Руслан Ісаєв інтерв'ю радіо Sputnik, препарати, які застосовуються при лікуванні, не сумісні зі спиртним, так як в основному це антибіотики. Алкоголь не тільки нейтралізує їхню дію, але і підсилює їхній руйнівний вплив, передають Патріоти України.

Перш за все, мова про антибіотики. Ці препарати самі по собі можуть викликати побічні ефекти, а алкоголь сприятиме виникненню додаткових ускладнень. Також вживання алкоголю ускладнює дію антикоагулянтів-препаратів, що перешкоджають утворенню тромбів. Через алкоголь, який підвищує згортання крові, їх потрібно буде застосовувати у великих кількостях — - пояснив нарколог.

На думку і досвіду Ісаєва, при середньому і тяжкому перебігу коронавірусу, як і будь-якого іншого інфекційного захворювання, пацієнти відчувають себе дійсно погано. Одних це утримує від вживання спиртних напоїв, інші просто не в змозі думати про випивку зі зрозумілих причин. Проте міцна дружба з алкоголем не корисна нікому, бо знижений при алкоголізмі імунітет автоматично вписує людину в групу ризику.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...