Лікар назвав небезпеку носіння маски в разі коронавірусу

Носіння маски в разі коронавірусу може бути небезпечним.

Носіння захисної маски може допомогти коронавірусу проникнути в мозок та створити ще більшу загрозу для здоров'я. У цьому переконує колишній нейрохірург, автор наукових робіт із США, доктор Рассел Блейлок, передають Патріоти України з посиланням на The Science Times.

Він також попередив, що маски не здатні повністю захистити від COVID-19 і загалом зараження хвороботворними мікроорганізмами.

На думку лікаря, лише хворі люди повинні носити маску, яка не дасть шансу вирватися "частинкам вірусу". Але водночас фахівець зазначає: якщо інфекція й надалі концентруватиметься та циркулюватиме в носових проходах, то в підсумку нібито може потрапити в мозок. "Немає наукових доказів, які вимагають використання лицьової маски для профілактичних заходів у разі коронавірусу", – заявив доктор Блейлок, додавши, що тепер вчені, навпаки, намагаються з'ясувати небезпеку носіння маски, особливо протягом тривалого часу.

Вони передбачають підвищений опір дихальних шляхів, накопичення вуглекислого газу, гіпоксію або недостатнє постачання киснем, головні болі та навіть інші небезпечні для життя ускладнення. Зокрема, під час дослідження Національної університетської лікарні Тайваню було виявлено, що використання медичними працівниками масок N95 зумовлює в них гіпоксемію, низький рівень кисню в крові та гіперкапнію (стан, який спричинює надмірна кількість CO2 у крові).

В іншому дослідженні повідомлялося про появу головного болю в медиків, які використовують ту ж захисну маску для обличчя. Точно так само було виявлено, що вагітні жінки відчувають проблеми з диханням, пов'язані з використанням маски N95.

"Тож не можна нападати або критикувати здорових людей, які не носять масок, оскільки дослідження показують, що це врешті-решт може виявитися набагато мудрішим вибором", – підкреслив доктор Блейлок.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Зіркове життя: Кіркоров відверто розповів про стосунки з Пугачовою

неділя, 1 серпень 2021, 23:30

За словами виконавця, наразі "стосунків жодних немає", також немає і дружби між будинками. Співак Філіп Кіркоров розповів про стосунки з колишньою дружиною Аллою Пугачовою, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. За словами виконавця, наразі...

З архіву ПУ. Наш скарб, який не відібрати: Листи Мазепи до Мотрі

неділя, 1 серпень 2021, 22:00

З нагоди відстояних українцями державних прав на свою мову - невеличкий "мовний подарунок" вам у стрічку. Про це у своєму блозі пише українська письменниця Оксана Забужко, передають Патріоти України. "Цього літа (2020 року.-ред) минає 315 років, відкол...