Носіння захисної маски може допомогти коронавірусу проникнути в мозок та створити ще більшу загрозу для здоров'я. У цьому переконує колишній нейрохірург, автор наукових робіт із США, доктор Рассел Блейлок, передають Патріоти України з посиланням на The Science Times.
Він також попередив, що маски не здатні повністю захистити від COVID-19 і загалом зараження хвороботворними мікроорганізмами.
На думку лікаря, лише хворі люди повинні носити маску, яка не дасть шансу вирватися "частинкам вірусу". Але водночас фахівець зазначає: якщо інфекція й надалі концентруватиметься та циркулюватиме в носових проходах, то в підсумку нібито може потрапити в мозок. "Немає наукових доказів, які вимагають використання лицьової маски для профілактичних заходів у разі коронавірусу", – заявив доктор Блейлок, додавши, що тепер вчені, навпаки, намагаються з'ясувати небезпеку носіння маски, особливо протягом тривалого часу.
Вони передбачають підвищений опір дихальних шляхів, накопичення вуглекислого газу, гіпоксію або недостатнє постачання киснем, головні болі та навіть інші небезпечні для життя ускладнення. Зокрема, під час дослідження Національної університетської лікарні Тайваню було виявлено, що використання медичними працівниками масок N95 зумовлює в них гіпоксемію, низький рівень кисню в крові та гіперкапнію (стан, який спричинює надмірна кількість CO2 у крові).
В іншому дослідженні повідомлялося про появу головного болю в медиків, які використовують ту ж захисну маску для обличчя. Точно так само було виявлено, що вагітні жінки відчувають проблеми з диханням, пов'язані з використанням маски N95.
"Тож не можна нападати або критикувати здорових людей, які не носять масок, оскільки дослідження показують, що це врешті-решт може виявитися набагато мудрішим вибором", – підкреслив доктор Блейлок.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...