Про це розповіла лікарка-імунологиня, докториня медичних наук, професорка Алла Волоха, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
Коментуючи висновки лікаря з США, який назвав найбільш вразливою для COVID-19 центральну нервову систему, яєчка й очі, вона зауважила: "Так, це так звані забар'єрні органи. Але зараз немає даних про те, що коронавірус може персистувати надзвичайно довго і викликати якісь хронічні ураження".
Медичка припустила, що в зазначених локаціях коронавірус може залишатися довше, ніж в інших органах, але інші вірусні інфекції не демонструють такого ефекту. Крім того, немає наукового доказу хронічної присутності вірусу в організмі.
Разом з тим імунологиня повідомила, що важка форма пневмонії, тривале перебування під апаратом штучної вентиляції легенів (ШВЛ) впливають на організм людини. Зокрема, їй може знадобитися більш тривалий відновлювальний період. Крім того, можливі залишкові явища в легенях.
Водночас лікарка наголосила, що подібні наслідки захворювання на коронавірус спостерігаються у людей, які до зараження страждали на те чи інше хронічне захворювання.
"Можливо, для них це може мати якісь наслідки. Але поки що ми не знаємо, як довго триватимуть ускладнення у людей після одужання", – резюмувала вона.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...