Степан Бандера уважно стежить за всіма подіями в Україні. Не тільки в силу своєї професії (Бандера-молодший працює на телебаченні), але й за покликом серця, передають Патріоти України з посиланням на Експрес.
У Канаді недавно пройшли вибори і у парламент пройшло 10 українців. За словами Степана Бандери ці депутати до недавнього часу особливо не афішували своєї національності.
”Серед них є і депутати попередніх скликань, але раніше вони не афішували свою українськість. Тепер же, коли Україна на устах усього світу, ці люди, навпаки, сміливо ідентифікують себе з українцями. Безумовно, у ході виборчої кампанії зачіпали питання, пов’язані з Росією. Причому іноді їх порушували доволі жорстко. Скажімо, лунали обіцянки кандидатів нарешті від’єднати московські банки від системи SWIFT, розширити санкційний список російських олігархів, а ще підтримати надання оборонної зброї Україні та визнати “ДНР” і “ЛНР” терористичними організаціями... Такі ідеї підтримує й лідер Ліберальної партії Джастін Трюдо, який став тепер прем’єр-міністром Канади. Цілком зрозуміло, що ці погляди сформувалися не без впливу українців із його оточення. Тож будемо сподіватися, що нова влада продовжить політику попередника – Стівена Гарпера, котрий був налаштований дуже антиросійськи”, – розповідає Бандера.
За його словами, скоро до Києва вже втретє прибудуть хірурги з Канади робити безплатні операції учасникам АТО.
”Це буде вже третя місія хірургів. Перші дві були профінансовані громадою і приватними донорами, а ця місія - урядом Канади. Її вартість - 1,2 мільйона канадських доларів. Не знаю, скільки це буде у гривнях, але наш долар не такий сильний, як американський. (Усміхається). Додам, що хірурги не тільки проведуть операції, а й влаштують тренування військових медиків у польових умовах. Потім вони залишать Центральному військовому шпиталю у Києві багато техніки, якої в Україні просто немає, для проведення операцій. Окрім цієї програми, є й інші - з протезування українських солдатів, надання їм та їхнім сім’ям психологічної підтримки, а також фінансової допомоги... Різних ініціатив дуже багато. Люди тут, у Канаді, живуть Україною: переживають, відстежують щодня новини і, звичайно ж, моляться”, – каже онук провідника ОУН.
Степан розповідає, що мав нагоду особисто поспілкуватися з учасниками АТО, які перебували на лікуванні в Канаді. Його дуже вразило те, що вони змогли самоорганізуватися і піти політичною силою на вибори.
”Що мене вразило: вони самоорганізувалися і стали самі по собі політичною силою, яка пішла на вибори. Причому розробили такі багатоходові плани: один іде на голову, другий, третій, четвертий – у раду. Тобто: якщо не пройде один, то пройдуть інші. Головне, що у цих хлопців є програма, яку вони хочуть втілити у життя і змінити країну на краще!”, – ділиться враженнями Бандера.
Він каже, що його аж ніяк не здивувало, що серед учасників АТО є й чимало росіян:
”Я ж свого часу 12 років прожив в Україні та зустрічав багато російськомовних українських патріотів. Не бачу в тому нічого дивного, це – реальність України. Говорити російською і бути українським патріотом – не суперечить одне одному!”
Онук Бандери переконаний, що в Україні скоро завершиться війна та найголовніше – вірить у те, що ”тепер в Україні з’явилося ціле покоління, яке не буде ставитися до Росії позитивно”.
”Не знаю, чи у Москві хтось над тим думав – Путін чи його оточення, але вони створили собі на багато десятиліть наперед ворогів. Тепер в Україні з’явилося ціле покоління, яке не буде ставитися до Росії позитивно. Це, думаю, прорахунок тактичний, а може, й стратегічний... Для української ж нації у довготривалій перспективі то, напевно, позитив. Адже тепер усі чітко бачать, як Москва ставиться до України та її незалежності. Одне слово, ілюзій стало менше!”, – переконаний Степан Бандера.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...