"Людину "вбивають" компоненти імунітету", - вчені про природу важкої форми коронавірусу

Незважаючи на наявність безлічі розробок проти коронавіуса, допомогти людині вони можуть тільки в разі легких форм зараження коронаінфекцією.

Коли організм заражається коронавірусом, то його стан раптово погіршується через 7-10 днів після появи перших симптомів - це так званий «синдром сьомого дня», передають Патріоти України з посиланням на AFP.

Причину цього явища знайшла фахівець з запалення Джессіка Менсон з Лондонської університетської лікарні, яка прийшла до висновку, що «накопичені дані свідчать про те, що підгрупа пацієнтів з важкою формою COVID-19 може мати синдром цитокінового шторму».

Суть даного явища - в тому, що коли організм відчуває себе під загрозою інфекції, в ньому виділяються цитокіни - білки, які є частиною імунної системи.
Зазвичай це явище позитивно впливає на організм людини, але в разі потрапляння в нього коронавіруса SARS-CoV-2 і близьких йому інших вірусних інфекцій виділення цитокінів стає подібним вибуху: їх з'являється так багато, що вони вбивають пацієнта.
Саме цей фактор, вважає Джесіка, привів до високої смертності від «пташиного грипу» H5N1 в 2005 році і зіграв значну роль в пандемії іспанського грипу в кінці Першої світової війни, коли загинуло майже 50 мільйонів чоловік.
Тому зараз перед вченими виникає наступна задача: знайти засіб для заспокоєння або затримки «цитокінового шторму» без зниження імунного захисту пацієнта - в цьому випадку вдасться вилікувати всі небезпечні види інфекційних захворювань в майбутньому.
На жаль, визнає професор імунолог Стенлі Перлман з Університету Айови, «прямо зараз» немає ефективного лікування. «Лікарі і вчені намагаються з'ясувати, який підхід краще. Але поки що кортикостероїди (протизапальні препарати) завдають більше шкоди людині», - говорить він.
У той же час, якщо припущення Джесіки Менсон вірні, це дозволить сподіватися на вирішення проблеми протистояння людства небезпечним вірусним інфекціям в майбутньому.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Перемогла коронавірус: 104-літня жінка назвала найефективніші ліки

субота, 6 червень 2020, 17:10

Більшу частину життя вдова працювала в галузі охорони здоров'я та до 101 року не переставала водити машину. Мешканка будинку для людей похилого віку в англійському місті Дербі пережила дві війни, пандемію іспанського грипу і тепер одужала після коронав...

Хіти тижня. Українська телеведуча згадала дитинство в Керчі і пояснила, чому багато кримчан підтримали Росію

субота, 6 червень 2020, 17:00

Єфросиніна назвала кримський народ назвала "тихим, мирним, але пристосовницьким". Маша Єфросиніна в YouTube-програмі "Ходят слухи" розповіла, як дитинство в Керчі допомогло їй зрозуміти причину лояльності кримчан до російської анексії 2014 року, переда...