"Людину "вбивають" компоненти імунітету", - вчені про природу важкої форми коронавірусу

Незважаючи на наявність безлічі розробок проти коронавіуса, допомогти людині вони можуть тільки в разі легких форм зараження коронаінфекцією.

Коли організм заражається коронавірусом, то його стан раптово погіршується через 7-10 днів після появи перших симптомів - це так званий «синдром сьомого дня», передають Патріоти України з посиланням на AFP.

Причину цього явища знайшла фахівець з запалення Джессіка Менсон з Лондонської університетської лікарні, яка прийшла до висновку, що «накопичені дані свідчать про те, що підгрупа пацієнтів з важкою формою COVID-19 може мати синдром цитокінового шторму».

Суть даного явища - в тому, що коли організм відчуває себе під загрозою інфекції, в ньому виділяються цитокіни - білки, які є частиною імунної системи.
Зазвичай це явище позитивно впливає на організм людини, але в разі потрапляння в нього коронавіруса SARS-CoV-2 і близьких йому інших вірусних інфекцій виділення цитокінів стає подібним вибуху: їх з'являється так багато, що вони вбивають пацієнта.
Саме цей фактор, вважає Джесіка, привів до високої смертності від «пташиного грипу» H5N1 в 2005 році і зіграв значну роль в пандемії іспанського грипу в кінці Першої світової війни, коли загинуло майже 50 мільйонів чоловік.
Тому зараз перед вченими виникає наступна задача: знайти засіб для заспокоєння або затримки «цитокінового шторму» без зниження імунного захисту пацієнта - в цьому випадку вдасться вилікувати всі небезпечні види інфекційних захворювань в майбутньому.
На жаль, визнає професор імунолог Стенлі Перлман з Університету Айови, «прямо зараз» немає ефективного лікування. «Лікарі і вчені намагаються з'ясувати, який підхід краще. Але поки що кортикостероїди (протизапальні препарати) завдають більше шкоди людині», - говорить він.
У той же час, якщо припущення Джесіки Менсон вірні, це дозволить сподіватися на вирішення проблеми протистояння людства небезпечним вірусним інфекціям в майбутньому.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...