Незважаючи на наявність безлічі розробок проти коронавіуса, допомогти людині вони можуть тільки в разі легких форм зараження коронаінфекцією.

Коли організм заражається коронавірусом, то його стан раптово погіршується через 7-10 днів після появи перших симптомів - це так званий «синдром сьомого дня», передають
Патріоти України з посиланням на AFP.
Причину цього явища знайшла фахівець з запалення Джессіка Менсон з Лондонської університетської лікарні, яка прийшла до висновку, що «накопичені дані свідчать про те, що підгрупа пацієнтів з важкою формою COVID-19 може мати синдром цитокінового шторму».
Суть даного явища - в тому, що коли організм відчуває себе під загрозою інфекції, в ньому виділяються цитокіни - білки, які є частиною імунної системи.
Зазвичай це явище позитивно впливає на організм людини, але в разі потрапляння в нього коронавіруса SARS-CoV-2 і близьких йому інших вірусних інфекцій виділення цитокінів стає подібним вибуху: їх з'являється так багато, що вони вбивають пацієнта.
Саме цей фактор, вважає Джесіка, привів до високої смертності від «пташиного грипу» H5N1 в 2005 році і зіграв значну роль в пандемії іспанського грипу в кінці Першої світової війни, коли загинуло майже 50 мільйонів чоловік.
Тому зараз перед вченими виникає наступна задача: знайти засіб для заспокоєння або затримки «цитокінового шторму» без зниження імунного захисту пацієнта - в цьому випадку вдасться вилікувати всі небезпечні види інфекційних захворювань в майбутньому.
На жаль, визнає професор імунолог Стенлі Перлман з Університету Айови, «прямо зараз» немає ефективного лікування. «Лікарі і вчені намагаються з'ясувати, який підхід краще. Але поки що кортикостероїди (протизапальні препарати) завдають більше шкоди людині», - говорить він.
У той же час, якщо припущення Джесіки Менсон вірні, це дозволить сподіватися на вирішення проблеми протистояння людства небезпечним вірусним інфекціям в майбутньому.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...