У Львові медики Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги врятували чоловіка, у якого діагностували некротизуючий фасціїт. Смертельну інфекцію пацієнт заніс у свій організм під час гоління, передають Патріоти України з посиланням на Zaxid.net.
Чоловік звернувся за допомогою занадто пізно. Проте медикам все ж вдалось врятувати йому життя.
Спочатку передня частина шиї пацієнта почала трохи боліти. Пізніше виникли набряк та почервоніння. Хоч львів'янину дуже боліла шия, у лікарню він не поспішав. Протягом 6 днів він намагався лікуватись вдома. Проте, коли на його шиї з'явились чорні плями, чоловік вирішив піти у лікарню.
За словами завідувача першого хірургічного відділення КЛШМД, стан пацієнта був вкрай важкий.
"Окрім набряку на шиї з ознаками змертвілих тканин, набряки червоного кольору виявили на передній частині грудної клітки, лопатці, під пахвою тощо. Інфекція потрапила в кров й почала розповсюджуватися організмом. Виник так званий важкий сепсис, при якому перестають нормально працювати важливі органи й системи, різко падає тиск", – розповів Герич.
Смертельна інфекція вже потрапила у зону, де розташоване серце й інші важливі органи. Це значно ускладнювало лікування пацієнта. Лікарі не могли дати гарантії, що чоловіка врятують, адже смертність у таких випадках сягає 90%.
Львів'янину терміново провели операцію. До складу операційної бригади увійшли Гнат Герич, завідувач щелепно-лицевої хірургії Олег Ковтуняк, хірург Андрій Микуш та анестезіолог Орест Юзьків.
Ковтуняк розповів, що львів'янину видалили змертвілі частини м'яких тканин. Потім медики, щоб побороти інфекцію, відкрили її вогнища, які розміщувались у верхній частині грудної клітки, під пахвою та на лопатці, та поставили у рани спеціальні ліки.
"Оскільки анаеробні бактерії дуже добре почуваються там, де немає доступу повітря, ми згодом помістили пацієнта у спеціальний апарат, де під тиском насичували м'які тканини киснем", – додав медик.
Лікарям за короткий час вдалося зупинити розповсюдження інфекції й стабілізувати стан пацієнта.
Хірурги провели чоловікові аутотрансплантацію. Вони взяли з його стегна поверхневий шар шкіри й закрили нею дефект на шиї. Цю операцію проводили у 2 етапи.
Другу операцію, внаслідок якої лікарі повністю закрили дефект на шиї, провели 5 березня. За словами медиків, пересаджена шкіра з часом відімре. Проте протягом цього часу під нею утворюватиметься нормальний шкірний покрив.
Наразі львів'янин перебуває у задовільному стані. За словами лікарів, усе найстрашніше уже позаду. Коли пересаджена шкіра приживеться, чоловіка відпустять з лікарні додому.
Лікарі не можуть сказати, чому смертельна інфекція потрапила в організм львів'янина. Проте, ймовірно, це трапилось через гоління.
Найчастіше такі інфекції виникають у людей зі зниженим імунітетом – у пацієнтів з цукровим діабетом, туберкульозом тощо. Проте у здорових людей вони також можуть виникнути. Чоловік, якому робили операцію, хворів на туберкульоз. Раніше йому видалили частину легені.
Лікарі закликають, при перших незрозумілих симптомах звертатись у лікарню. Це допоможе вчасно виявити інфекцію та не дозволити їй потрапити у кров. Адже на пізніх стадіях виживають лише одиниці.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...