Майже третина українців взагалі не має заощаджень (опитування)

Ще майже 30% українців зазначили, що їх заощаджень вистачить тільки на місяць, а до півроку зможе протриматися лише чверть опитаних.

У 30,4% українців взагалі немає заощаджень. Про це свідчать результати опитування проведеного цифровим агентством Postmen серед користувачів Facebook, опубліковані в понеділок, 13 квітня, передають Патріоти України.
При цьому у 29,7% респондентів заощаджень вистачить тільки на один місяць, 16,5% зможуть протриматися до півроку, 5,2% - до одного року, а 4,2% мають заощадження, яких вистачить на три і більше років.
Відзначається, що 27,7% респондентів відзначили деяке збільшення своїх витрат, а 13,5% - значне зростання витрат, але у 26% опитаних витрати дещо зменшилися, а у 16,1% зменшилися значно. У 16,7% опитаних витрати не змінилися.
За останні 30 днів 80,3% респондентів купували більше продуктів харчування, ніж зазвичай, 37,2% стали купувати більше медикаментів, а 17,5% - більше товарів краси та гігієни. Також в список почастішали покупок увійшли алкоголь (11,3%), товари для тварин (9,5%) і товари для саду та городу (7,3%). Крім того, деякі респонденти відзначили, що останнім часом купували більше валюти, антисептичних засобів і онлайн-вебінарів.
Більшість українців, як і раніше вважає за краще здійснювати покупки оффлайн, тобто відвідуючи торгові точки, таких 63,3%. 17,6% опитаних віддають перевагу онлайн-покупок, а 19,1% не змогли дати відповідь.
Українцям все ж довелося відкласти багато покупки: наприклад, покупку одягу та взуття відклали 47,2% респондентів. На другому місці - подорожі: 40,9% повідомили про відкладений відпустці. Також 33,3% опитаних відклали покупку квитків на будь-які заходи, 28,1% - ремонт і покупку сантехніки. У списку відкладених покупок гаджети, побутова техніка, меблі, автомобілі та предмети розкоші (дизайнерський одяг і прикраси).
Опитування показало також, що 47,8% українців зазначили, що стали працювати менше. 19,9% стали працювати більше, а для 32,2% респондентів змін в роботі не відбулося. При цьому у віковій групі 18-25 років більше стали працювати 42% опитаних, тоді як в групі 45-55 років таких лише 16%.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...