Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Денис Казанський, передають Патріоти України.
Якраз днями закінчив її читати. І можу сказати без жодного перебільшення, що у Стаса вийшла велика книга, яка посяде гідне місце серед найкращих творів української літератури.
Річ не тільки в її літературних перевагах, які, безумовно, є. У нас виходить чимало книг, написаних талановитими авторами. Головне – у книзі Асєєв описує реальний досвід перебування в нелегальній в'язниці з дуже жорсткими умовами утримання. Досвід, через який автор пройшов особисто. І це надає текстові особливої ваги. За останній час жодний інший твір не викликав у мене таких емоцій.
Найбільше вразила буденність описуваного зла. Авторові дуже добре вдалося її передати. Всі ці страшні місця, де тримають і катують заручників (підвали, концтабір "Ізоляція") – розташовані не десь за містом, у закритій зоні. Це просто звичайні будівлі Донецька, які мають конкретні адреси в межах міста. Повз них тротуарами цілий день ходять люди, проїжджають автобуси з пасажирами, а в цей час за вікном когось б'ють струмом і душать пакетом.
Цікаво, що відчувають донеччани, які щодня їздять на роботу повз "донецький Дахау"? Адже про те, що відбувається в "Ізоляції", уже пишуть не тільки в українських, але й у російських ЗМІ. Отже, люди знають, що це за місце.
Стасову книгу обов'язково потрібно перекласти бодай на основні європейські мови та презентувати в ЄС. Без допомоги держави тут не обійтися, але це той випадок, коли допомагати дійсно потрібно. Великих витрат це не потребує, а ефект складно перебільшити.
Украй важливо відкрити світу, що насправді відбувається зараз на непідконтрольній частини Донбасу. І зайвий раз нагадати, що відповідальність за весь це жах несе Росія, яка цю територію контролює.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...