"Медичне пекло": Вдова померлого від коронавірусу розповіла про жахи і хамство в маріупольській лікарні (фото)

Зі слів жінки, чоловіка спочатку відмовлялися приймати до медустанови, персонал по-хамськи ставився до всіх пацієнтів, а ліки, передані медсестрі, кудись "зникли".

Вдова померлого в Маріуполі від COVID-19 чоловіка розповіла про жахливі умови в лікарні, хамство медперсоналу і крадіжку ліків. Про хворобу та смерть чоловіка розповіла Раїса Таможнікова-Сачанова, передають Патріоти України з посиланням на Телеграф.

Жінка впевнена, що в летальному кінці винен не стільки COVID-19, скільки бездушність персоналу медустанови. За словами жінки, вони захворіли разом із чоловіком 12 жовтня. У неї хвороба протікала легше, але й чоловікові теж не було особливо важко. "Нюх він не втратив, температура була 37,2-37,4, навіть до 38 не дійшла. Кашель у нього був завжди – "фірмовий", ми вважаємо, шахтарський. Будь-яких інших симптомів, що свідчать про коронавірус, не було", – розповіла Таможнікова-Сачанова.

Однак, коли пульсоксиметр, який купила донька, показав у чоловіка рівень насичення крові киснем усього 82% за норми, яка є не нижчою, ніж 95, терапевт порадив викликати швидку. "Привезли нас до міської лікарні №9 (раніше вона називалася лікарня "водників", тепер – Центр первинної медичної санітарної допомоги №4), у санпропускник, і тут почалося: ми, та й швидка, вислухали стільки негативу і бруду від чергового лікаря! "А що ви їх сюди привезли? Ви що думаєте, вас тут рятуватимуть? Так тут один кисневий прилад на 6 осіб! Ось вам реалії, подивіться на все на це! І куди вас покладуть?" Усе це було так зневажливо, немов саме ми були винні в проблемах самої лікарні", – розповіла вдова.

За її словами, довго не могли знайти палату, куди покласти чоловіка. Запропонували навіть палату без лежачого місця. Але врешті-решт місце знайшли. "Найцікавіше, що порожні палати були, але такі убогі – зі старими ліжками, з дерев'яними розсохлими рамами, без фіранок, з тріщинами на стелі і стінах, з лампочками найменшої потужності! Плюс антисанітарія: туалет не працює, у палатах у кранах немає води", – розповіла Таможнікова-Сачанова.

За її словами, далі події розвивалися, як у страшному сні. "Три санітарки притягли кисневий апарат, навіть не знаючи, як ним користуватися, і сказали, що через кілька годин заберуть, бо "ледве забрали в бабусі...". Коли прийшли його забирати – "тому що в бабусі вже ноги холонуть", то рівень сатурації крові піднявся до 92%, але потім знову впав до 82! Після моїх прохань прийшов молодий лікар із реанімації, запитав, які були призначення. Здивувався: "А що, препарат для розрідження крові не призначили?", зробив чоловікові укол", – розповіла жінка.

Потім принесли інший апарат, але виявилося, що він не працює. "А далі взагалі без будь-яких пояснень чоловіка стали кудись відвозити, він рознервувався. Виявилося, що забирають до реанімації, але мене не тільки не пустили туди, а просто вигнали о пів на шосту ранку зі словами "Пішла геть звідси..." – поділилася вдова.

Вона зауважила, що так ставилися не тільки до них, але й до всіх пацієнтів.

Також вона розповіла, що, отримавши список потрібних ліків, тут же їх купила й передала медсестрі. "О 4:00 Міша телефонує й питає: "Раєчко, а де мої ліки?" – "Так я ж ще в обід усе передала!", А в трубку чую, як хтось кричить із персоналу: "Нічого ви не передавали, що ви мелете, ви жодні ліки не передавали!". "Дівчатка, ви що – жартуєте? Я і вчорашній борг повернула, і сьогоднішнє все, що треба, у мене чек є". І чоловік тут же говорить: "Раю, тут таке коїться – реально до мене за цілий день ніхто не підійшов, тут таке свавілля...". А я його благаю: "Мішанечко, рідненький, роби все, що говорять, щоб вони не образили тебе", – розповіла Таможнікова-Сачанова.

Вона зателефонувала завідувачці відділення, розповіла їй про ліки й додала, що родина платоспроможна, купить усе, що потрібно. Медикиня запевнила жінку, що все буде гаразд і вона все з'ясує, як буде на місці.

Наступного ранку на запитання про стан чоловіка лікарка-координаторка відповіла грубо: "Ну як ви хочете: він такий товстий, ми таких не рятували. Він узагалі не слухається нас, маску знімає, у туалет сам іде, памперс одягати не хоче". На думку лікаря, у чоловіка була не просто пневмонія, а COVID-19, але поки не прийшли результати тесту, взятого в момент надходження, вона не може змінити протокол лікування. Після втручання зятя лікування таки призначили й передали список ліків, яких не було в маріупольських аптеках. За ними довелося їхати в Запоріжжя.

О 4:00 жінка прокинулася в тривозі, інтуїтивно відчувши біду. "А о 6:00 його серце зупинилося. Медсестра зателефонувала зятю, а молодша дочка ночувала в мене, прийшла, сіла на ліжко: "Мамочко, матусю... Татка немає! Ще й знайомий лікар сказав мені: "Якого ви відвезли його в цю "дев'ятку"?" – зі сльозами згадала жінка.

Але це ще не стало кінцем історії. Таможнікова-Сачанова розповіла, що чоловіка перевезли до моргу і просто скинули на кахельну підлогу, розбивши його обличчя. "Це ж просто блюзнірство! Зять дізнався, що там, трапляється, щури об'їдають частини тіл, і негайно забрав тіло до приватної ритуальної служби", – розповіла вдова.

Зараз, трохи оговтавшись, вона разом із рідними має намір з'ясувати, що діється в 9-тій лікарні, поговорити із завідувачем, подивитися йому у вічі, дізнатися, як рятували й чому не врятували її "другу половинку".

Михайло Таможніков із дружиною
Умови в лікарні №9

Потріскані стіни в лікарні

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...