Високий рівень цукру в крові подвоює ймовірність смерті від важких форм коронавірусної інфекції навіть у тому випадку, якщо пацієнт не страждає від діабету чи ожиріння, передають Патріоти України з посиланням на видання Diabetologia.
Дослідження провели медики Хуачжунського університету науки і технологій (Китай). Вчені з'ясували, що люди, у яких був відносно високий рівень цукру у крові – близько 7 мілімолів на літр – вмирали від ускладнень при COVID-19 приблизно в 2,3 рази частіше, ніж інші пацієнти.
Аналогічним чином люди із середньою кількістю цукру у крові вмирали на 71% частіше, ніж інші хворі. Причому ця ймовірність не була пов'язана з розвитком ожиріння, діабету та інших розладів обміну речовин.
Крім того, підвищений рівень цукру у крові майже вчетверо збільшував вірогідність розвитку важких форм COVID-19 і різних ускладнень. "У цьому випадку складно припустити, що всі ці люди страждали від раніше невиявленого діабету, оскільки загальна кількість хворих із високим рівнем глюкози наближалася до позначки у 29%, тоді як лише 12% населення Китаю є діабетиками. При цьому не можна виключати і те, що несприйнятливість до інсуліну у них виникла через зараження SARS-CoV-2 чи інших хвороб", – зазначають дослідники.
Як саме високий рівень цукру в крові підвищує ймовірність загибелі носіїв COVID-19, вчені поки не знають. Але вони припускають, що надлишок глюкози у крові може сприяти формуванню тромбів і запалень, а також погіршувати роботу кровоносних судин.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...