Міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва вказала на незнання історії президентом РФ Володимиром Путіним

Болгарський дипломат тицьнула російського президента носом в слова його ж прислужника - Володимира Гундяєва «патріарха Кіріла», який раніше сказав, що саме болгари принесли книжкову грамотність в Росію, а не хтось інший.

Міністр закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва вказала на незнання історії президентом РФ Володимиром Путіним. Дипломат опублікувала відповідь з приводу висловлювання «самого ввічливого» президента про те, що слов'янська писемність прийшла в Росію нібито з «македонської землі», повідомляють Патріоти України.

«Я дізналася, що президент Росії Володимир Путін сьогодні звернувся до свого македонського колеги Георге Іванова зі словами:«Писемність прийшла до нас з македонської землі"... Давайте зробимо кілька уточнень: Створення писемності стало по волі і за участю болгарської держави, і не випадково болгарський володар Борис I присутній у всіх старослов'янських книгах як Цар Борис Михайло Покрестітель, який приніс віру і писемність», - підкреслила глава МЗС Болгарії.

Крім того, Захарієва нагадала Путіну, погано вивчавшому історію в школі і на заняттях в КДБ, що 29 квітня 2012 року його ж соратник і підлабузник Патріарх Московський і всієї Русі Кирило, перебуваючи в Софії, сказав, що саме болгари принесли книжкову грамотність в Росію. Примітно, що глава болгарського дипломатичного відомства постаралася бути максимально коректною, щоб не образити Путіна. Проте, її «урок історії» справив досить сильне враження, після якого в Мережі стали називати президента РФ «двієчником».

«Ми не можемо не радіти, що навіть глави держав інших країн вітають один одного з найсвітлішим болгарським святом. Це, безсумнівно, є визнанням внеску нашої країни в європейську і світову культуру, де була створена кирилиця, і звідки вона поширилася в інші країни і народи», - додала Захарієва.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Гуляй, Расеюшка!": Горілка, пельмені, матрьошка, борщ та інше "ісконно рускоє", що Москва прибрала до рук у інших народів

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:18

За тисячоліття свого існування Росія привласнила собі безліч речей, символів і навіть страв у інших народів. "Ни матрешка, ни самовар, ни даже водка не являются "ру***ими" изобретениями", - уверяет эксперт. ВОДКА. Так, по данным Леусенко, ныне традици...

Місяцями не втрачає товарного вигляду: В Україні вивели унікальну цибулю, яка не потребує поливу

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:08

Сорт стійкий до шкідників і хвороб. Селекціонери з науково-дослідної станції "Маяк", що у Крутах, вивели сорт цибулі, який місяцями не втрачає товарного вигляду, передають Патріоти України з посиланням на Аgronews. Як розповіли науковці, новий сорт наз...