Дослідники проаналізували дані гіперспектральних зйомки відбитого від Місяця світла, отримані за допомогою індійського зонда Chandrayaan-1 в рамках програми Moon Mineralogy Mapper. Виявилося, що гематит у великих кількостях знаходиться в північних широтах супутника на стороні, зверненій до Землі.
Іржа утворюється при взаємодії заліза з киснем, проте поверхня і внутрішня частина Місяця позбавлені кисню. Крім того, водень в сонячному вітрі сприяє космічному вивітрюванню породи супутника. Зразки, отримані під час космічних місій "Аполлон", також не демонстрували слідів гематиту, окисленої залізної руди.
Дослідники вважають, що іржа на Місяці утворилася в результаті окислення заліза киснем з верхніх шарів атмосфери Землі, який видувається тим же сонячним вітром. Коли Місяць знаходиться в хвості магнітосфери Землі, кисень потрапляє на поверхню супутника; цей процес триває вже кілька мільярдів років.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...