Дослідники проаналізували дані гіперспектральних зйомки відбитого від Місяця світла, отримані за допомогою індійського зонда Chandrayaan-1 в рамках програми Moon Mineralogy Mapper. Виявилося, що гематит у великих кількостях знаходиться в північних широтах супутника на стороні, зверненій до Землі.
Іржа утворюється при взаємодії заліза з киснем, проте поверхня і внутрішня частина Місяця позбавлені кисню. Крім того, водень в сонячному вітрі сприяє космічному вивітрюванню породи супутника. Зразки, отримані під час космічних місій "Аполлон", також не демонстрували слідів гематиту, окисленої залізної руди.
Дослідники вважають, що іржа на Місяці утворилася в результаті окислення заліза киснем з верхніх шарів атмосфери Землі, який видувається тим же сонячним вітром. Коли Місяць знаходиться в хвості магнітосфери Землі, кисень потрапляє на поверхню супутника; цей процес триває вже кілька мільярдів років.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...