Дослідники проаналізували дані гіперспектральних зйомки відбитого від Місяця світла, отримані за допомогою індійського зонда Chandrayaan-1 в рамках програми Moon Mineralogy Mapper. Виявилося, що гематит у великих кількостях знаходиться в північних широтах супутника на стороні, зверненій до Землі.
Іржа утворюється при взаємодії заліза з киснем, проте поверхня і внутрішня частина Місяця позбавлені кисню. Крім того, водень в сонячному вітрі сприяє космічному вивітрюванню породи супутника. Зразки, отримані під час космічних місій "Аполлон", також не демонстрували слідів гематиту, окисленої залізної руди.
Дослідники вважають, що іржа на Місяці утворилася в результаті окислення заліза киснем з верхніх шарів атмосфери Землі, який видувається тим же сонячним вітром. Коли Місяць знаходиться в хвості магнітосфери Землі, кисень потрапляє на поверхню супутника; цей процес триває вже кілька мільярдів років.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...