Місяць "поржавів": Науковці зробили несподівану заяву

Іржа утворюється при взаємодії заліза з киснем, проте поверхня і внутрішня частина Місяця позбавлені кисню.

Вчені Гавайського інституту геофізики і планетології виявили на Місяці таємничу іржу, яка зазвичай спостерігається на Землі. Про несподіване відкриття йдеться в статті, опублікованій в журналі Science Advances, передають Патріоти України.

Дослідники проаналізували дані гіперспектральних зйомки відбитого від Місяця світла, отримані за допомогою індійського зонда Chandrayaan-1 в рамках програми Moon Mineralogy Mapper. Виявилося, що гематит у великих кількостях знаходиться в північних широтах супутника на стороні, зверненій до Землі.

Іржа утворюється при взаємодії заліза з киснем, проте поверхня і внутрішня частина Місяця позбавлені кисню. Крім того, водень в сонячному вітрі сприяє космічному вивітрюванню породи супутника. Зразки, отримані під час космічних місій "Аполлон", також не демонстрували слідів гематиту, окисленої залізної руди.

Дослідники вважають, що іржа на Місяці утворилася в результаті окислення заліза киснем з верхніх шарів атмосфери Землі, який видувається тим же сонячним вітром. Коли Місяць знаходиться в хвості магнітосфери Землі, кисень потрапляє на поверхню супутника; цей процес триває вже кілька мільярдів років.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Тепер ви точно захочете заглянути під свої шпалери: Пара робила ремонт в будинку і натрапила на доісторичну спадщину (фото, відео)

понеділок, 26 жовтень 2020, 18:12

Попередні мешканці явно були фанатами Юрського періоду. "Стены старых домов нередко становятся порталом в прошлое. Каменная кладка порой хранит в себе ценные вещи или послания, которые спустя года могут обнаружить новые жильцы. Это может быть привет из...

Хіти тижня. Лікує весь світ: Фахівці назвали найкориснішу українську ягоду (відео)

понеділок, 26 жовтень 2020, 17:00

Її називають "жовтою вітамінкою" і "суперфудом". Українцям розповіли про унікальну ягоду, яка є природним антидепресантом, допомагає лікувати рани і опіки, допомагає хворому горлу, бронхам і легеням. Цей суперфуд підвищує гемоглобін у крові і навіть чи...