Будівництво мосту почали наприкінці 2018-го, передають Патріоти України з посиланням на "Наші гроші".
На початку 2019-го у ЮНЕСКО міській владі Києва рекомендували утриматись від будь-яких будівельних робіт у цьому місці, оскільки їх ведуть недалеко від захисної зони собору Святої Софії Київської, яка входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
У травні 2019-го, коли будівельні роботи були вже на фінальній стадії, швейцарські архітектори з компанії Leuppi & Schafroth Architekten заявили, що концепцію для "мосту Кличка" взяли з їхнього конкурсного проекту, за який їм так і не заплатили, пишуть
Представниця компанії Стефані Шафрот зауважила, що теперішній проект деякими деталями відрізняється від запропонованого ними варіанту. Проте, за словами архітекторки, базова концепція, основні принципи проектування, форма, конструктивне рішення та матеріали були взяті з їхнього проекту.
У компанії Leuppi & Schafroth зазначили, що виграні на конкурсі гроші, які обіцяли виплатити впродовж місяця після оголошення результатів конкурсу у травні 2013 їм так і не були виплачені.
Що цікаво, перше місце за кращий перехід мостового переходу тоді так нікому й не присудили. Натомість було оголошено дві другі премії, які, крім проекту швейцарців, отримав ще проект з Іспанії.
У квітні 2017-го зі швейцарськими архітекторами зв'язались представники Департаменту містобудування та архітектури КМДА і висловили бажання реалізувати їхній проект.
"Після серії листів та відеоконференц-зв'язків з групою з КМДА наші заплановані витрати були розкритиковані як зависокі. Пропозиція, яку ми зробили, щоб продати права на будівництво нашого проекту, також була відхилена як занадто дорога", – каже Стефані Шафрот.
За словами архітекторки, після серпня 2017-го з ними ніхто не контактував і дотепер їм не заплатили жодної копійки.
Оцінка вартості мосту за проектом Leuppi & Schafroth становила трохи більше 6 мільйонів швейцарських франків або доларів. Теперішня вартість "мосту Кличка" становить приблизно 10 мільйонів швейцарських франків або доларів (понад 260 млн грн).
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...