Місто-музей, місто розваг: У Чернігові на реконструкцію зеленої зони центру та річищ Десни наважились виділити колосальні інвестиції

Вартість реконструкції складає майже 2 млрд грн.

Харківське архітектурне бюро “Сіті-Дизайн” презентувало у Чернігові проект масштабної реконструкції центрального парку культури та відпочинку, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу Чернігівської міської ради.

Проект реконструкції Центрального парку та частини лісопарку Кордівка в Чернігові був представлений минулого тижня на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Це вже друга презентація проекту, розробленого харківським архітектурним бюро “Сіті-Дизайн”, в якій було враховано зауваження та пропозиції ради.

"Цей об’єкт подвійного значення. Не тільки для відпочинку чернігівців, а і як точка росту для завтрашнього дня міста. Я розглядаю такий парк у тому числі і як об’єкт, куди приїдуть і з інших міст, з області, з Києва, Сум і навіть близького зарубіжжя", — розповів Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Концепція реконструкції полягає у створенні 5-и парків в одному: міського саду, тематичного парку атракціонів, спортивного парку, зони лісопарку та нової набережної. Всі об’єкти парку будуть розташовані або на вільних місцях, або там, де вже існують якісь інші споруди, в тому числі покинуті. Таким чином всі дерева будуть максимально збережено.

Концепція полягає у створенні 5-и парків в одному: міський сад, тематичний парк атракціонів, спортивний парк, зона лісопарку і нова набережна.

Також окрім самого парку створять водний маршрут, яким курсуватимуть човни. З цією метою буде здійснено розчистку кількох старих річищ Десни та укріплення їх берегів. На каналах буде створена система човнових станцій, які знаходитимуться біля основних атракціонів чи основних активних зон. На одному з каналів планується облаштувати літній амфітеатр з плавучою сценою для музичних фестивалів тощо.

Проектом також передбачено влаштування кільцевого веломаршруту з використанням спеціального покриття, а також будівництво екоотелю з легких конструкцій-екокапсул, розташованих як на землі, так і на деревах.

За попередніми розрахунками, після реконструкції відвідуваність парку становитиме півтора мільйонів людей на рік. Попередня вартість реалізації всього проекту – 1 млрд 900 млн грн. Частину цих коштів пропонують залучити з бюджету, частину – від інвесторів. Період будівництва 3-5 років. Очікуваний термін окупності парку 10 років.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...