Місто на воді йде під воду, або Масштабний потоп у Венеції (фото, відео)

Венеція – перлина Італії. Щороку у це казкове місто приїжджають мільйони туристів, аби поплавати на гондолі знаменитими каналами, погуляти витонченими мостами і побачити унікальну архітектуру.

У листопаді місто сильно затопило. Напередодні католицького Різдва романтичну Венецію знову накрила потужна повінь – місто йде під воду, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Повінь у Венеції у 2019 році

Венеція розташована на 117 невеликих островах у Венеціанській лагуні Адріатичного моря. Вони сполучені між собою мережею каналів. У місті мешкають понад 250 тисяч осіб.

Перший потоп у Венеції

У листопаді Італію кілька днів накривали сильні сезонні дощі. Через це 12 листопада у Венеції сталася найсильніша повінь за останні 50 років. Рівень води піднявся до рекордних 187 сантиметрів, затоплено майже 80% острівної частини міста.

15 листопада, місто накрила нова хвиля. Близько полудня вода досягла піку 1,54 метра.

Вода затопила більшість популярних туристичних пам’яток: площу Сан-Марко, частину собору Святого Марка, Палацу Дожів, готелі та ресторани. Їх закрили для туристів та відвідувачів.Вперше в історії міста затопило і будівлю міської ради Венеції. Примітно, що саме 12 листопада у раді обговорювали регіональний бюджет на 2020 рік. Виділити гроші на боротьбу зі зміною клімату більшість депутатів не захотіли.

"За іронією долі, зал засідань затопило через 2 хвилини після того, як партії більшості відхилили поправки про боротьбу зі зміною клімату", – написав у фейсбуці 13 листопада член міської ради Венеції Андреа Заноні.

Також у Венеції з перебоями працює міський транспорт – річкові трамваї та гондоли. Багато суден затопило чи винесло на набережну. До того ж сильна течія відірвала від причалів та понищила десятки гондол та інших човнів.

Окрім того, кілька венеційських островів лишалися без електроенергії. Наразі у Венеції закриті дитячі садки, частина шкіл та магазинів.

Жертви повені

Через повінь у Венеції загинули дві людини. Вони проживали на острові Пеллестрина, що розділяє Венеціанську лагуну та Адріатичне море.

78-річний місцевий житель загинув від ураження електричним струмом, коли виливав воду зі свого будинку. Ще один чоловік помер під час повені, але ймовірно – природною смертю.

Що каже влада і які збитки від повені

Влада Італії оголосила надзвичайний стан у Венеції. Мер міста Луїджі Брюгнаро також підписав указ про призупинення навчання у школах з 14 листопада.

"Це не просто надзвичайна повінь – це катастрофа. Нам потрібна допомога всіх, щоб пережити наступні кілька днів, що стануть для нас випробуванням", – наголосив він.

За словами Брюгнаро, серйозної шкоди зазнала базиліка Святого Марка. На її відновлення та інших культурних об'єктів міста потрібні будуть мільйони. Також реставрації потребують щонайменше 50 венеціанських церков.

Уряд Італії вже прийняв рішення виділити 20 мільйонів компенсації постраждалим жителям та підприємцям затопленого регіону.

  • приватним особам – 5 тисяч євро,
  • підприємцям і магазинам – по 20 тисяч євро.

"Боляче бачити, що місто настільки зруйноване, його мистецьку спадщину підірвано, його комерційна діяльність стоїть на колінах", – сказав прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

Мер Венеції Луїджі Брюгнаро під час повені

Що стало причиною повені

Мер Луїджі Брюгнаро впевнений, що причиною стихійного лиха у Венеції стала зміна клімату. Масштаби катастрофи через повінь наразі важко оцінити. "Потужна повінь у Венеції, що спричинила підтоплення значної частини італійського міста, є прямим результатом зміни клімату. Тепер уряд має дослухатися. Це наслідки зміни клімату... втрати будуть великими", – сказав він.

Друга хвиля потопу

17 листопада близько 13 години Венецію накрила нова потужна повінь. Рівень води піднявся до 150 сантиметрів, але поступово почав зменшуватися.

Вранці влада Венеції навіть оголосила найвищий рівень небезпеки і прогнозувала, що вода підніметься до 160 метрів.

На цей раз люди встигли підготуватися до потопу, у магазинах і ресторанах встановили спеціальні металеві загородження, щоб вода не потрапляла в приміщення.

Третя хвиля потопу

Напередодні католицького Різдва у Венеції рівень води піднявся на 144 сантиметри вище за норму.

Вода затопила багато пішохідних вулиць, людям важко пересуватися містом, вони ходять по спеціально споруджених помостах.

Експерти передбачають, що 24 грудня, у переддень Різдва, рівень води опуститься до 135 сантиметрів. На свято ж можна очікувати ще менший рівень води – приблизно 115 сантиметрів.

Реакція туристів та місцевих жителів

Туристи, які приїхали у Венецію, ніби не помічають негоди та повені. Вони гуляють вулицями по пояс у воді, фотографують знамениті будинки та насолоджуються обідами у ресторанах, що поки не закрилися.

Менше оптимізму в місцевих жителів та підприємців Венеції. Люди бідкаються, що вода затопила їх будинки, крамниці, кафе, готелі тощо.

"Ми не бачили нічого подібного 55 років. Вода все знищила, і мені доведеться дуже багато чого переробляти. Результати роботи, на яку пішло ціле життя, були зруйновані за секунди", – розповіла газеті Guardian власниця місцевого магазину ювелірних виробів ручної роботи.

Сторінка історії: наймасштабніші повені у Венеції

Повені різних масштабів трапляються у Венеції чи не щороку. За кілька годин до паводку над Венецією чути несамовите виття сирен, а на кампанілі Сан-Марко з'являється червоне світло. Жителі прибережних островів та нижніх поверхів можуть підготуватися до негоди – прибрати меблі, техніку, особисті речі та переодягнутися.

  • Наймасштабніша повінь накрила Венецію 4 листопада 1966 року. Тоді гігантські хвилі обрушилися на площу Сан-Марко, змітаючи все на своєму шляху. Рівень води у місті піднявся до позначки в рекордні 194 сантиметри.
    Через стихію тисячі венеціанців залишилися без даху над головою, люди масово виїжджали з міста. Також були зруйновані будинки, підприємства, крамниці, майстерні та навіть мости. Збитки від повені оцінили на суму у понад шість мільйонів доларів.
  • У грудні 1979 року Венецію знову накрила руйнівна повінь. Тоді рівень води піднявся до 160 сантиметрів.
  • Третя за потужністю повінь обрушилась на Венецію 1 грудня 2008 року. Тоді вода у венеціанській лагуні піднялась на 1,56 метра.
  • Остання серйозна повінь накрила Венецію у минулому 2018 році. Тоді рівень води у місті знову піднявся на 1,56 метра, було затоплено 75% вулиць і площ.

 Повінь у Венеції в 1966 році

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...