До Прип'яті повернулися колишні жителі, щоб провести своєрідну акцію на честь 50-го дня народження міста. У цьому населеному пункті до техногенної катастрофи 26 квітня 1986 року проживало 47,5 тисяч осіб. Зараз місто пустує через високий рівень радіації, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Тим не менш, місцеві жителі після багаторічної вимушеної відсутності після евакуації час від часу приїжджають ув місто-привид, щоб підтримувати в ньому "живий дух". Напередодні Нового 2020-го року люди навіть встановили в центрі Прип'яті унікальну святкову ялинку, яку прикрасили іграшками та старими фотографіями.
Зараз колишні мешканці нанесли новий візит до "іменинника".
За словами колишнього майстра ЧАЕС 73-річного Олександра Забіоченка, у рідному місті він не був 20 років. У день вибуху у нього був вихідний, щоб з'їздити до Києва на футбол. "Ланцюгом оточила міліція, нікого не випускала. Я кажу, що на футбол Мені кажуть, мовляв, йди там щось на станції сталося", - згадує він. Проживає чоловік в даний час в Славутичі Київської області.
Валентина Ретунська розповіла, що її батько був одним з перших будівельників. Жінка була відсутня в Прип'яті 15 років. "Важко їздити, душевна травма. Я пам'ятаю і місто, і квартиру, якою вона залишилась. Я не знаю, чи відважуся піти", - сказала вона.
Люди приїхали на електричці, а після проходження контролю пересіли на автобус, який і довіз їх у центр Прип'яті. Тут на площі біля колеса огляду встановлюють напис "З Днем народження" - символічний подарунок "ювіляру". Зустрічають у себе вдома гостей - туристів-іноземців і показують їм фотографії тієї Прип'яті, яку пам'ятають вони.
Увечері в центрі міста, що ожило, відбулася святкова акція. На стіні готелю, як на екрані, демонстрували архівні кадри під музику на синтезаторі - музиканти встановили унікальний звук піаніно, створений в покинутій Прип'яті.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...