"Міцні господарники": У ОРДЛО підприємства ріжуть на металобрухт для виплати зарплати

ЗАТ «Внешторгсервіс» (ВТС) - структура з головним офісом в Москві - контролює весь промисловий комплекс ОРДЛО, який перейшов під так зване зовнішнє управління. До недавнього часу ВТС пов'язували із збіглим українським олігархом Сергієм Курченком.

15 тисяч вагонів Донецької залізниці (83% всього вагонного парку, що залишився на непідконтрольною території Донбасу) будуть порізані на металобрухт. Металобрухт передадуть «Внешторгсервісу», а звідти, як очікується, привезуть довгоочікувану зарплату залізничникам, і не тільки їм. Про це повідомляє канал «Донецький абориген» в Telegram, передають Патріоти України.

Послуги залізничників на окупованій частині Донбасу все менш затребувані. Ще два роки тому в так званій «ДНР» їх перевели на чотириденний робочий тиждень, а в «ЛНР» - на триденну. Зрозуміло, зменшивши і зарплати. Однак і ці крихти в 5-7 тисяч рублів (2000-2700 гривень) в минулому 2019 голу виплачували із двомісячною затримкою, а в поточному платять не тільки з затримкою, але і частинами. Так, кінця травня 2020 року жодного березневого, ні квітневого заробітку робочі ще не бачили. Листи з вимогою виплатити зарплату і забезпечити «залізяку» роботою, адресовані «правителям» і «правоохоронцям» псевдореспублік донецькі луганські і залізничники розмістили на сторінках своїх підприємств в соцмережі ВК.У ОРЛО на заклик працівників залізниці вже відреагували - «прокуратура ЛНР». Але зарплату поки так і не виплатили.- Залізничники, закликаючи забезпечити роботу підприємства для того, щоб і далі возити вугілля і метал в Росію, перебувають в невіданні щодо цієї потреби, - повідомило джерело, яке моніторить стан справ в промисловому комплексі ОРДЛО і заради власної безпеки просив не вказувати його ім'я. - Потреби в металі і вугіллі з ОРЛДО у Росії не було спочатку. До війни вугілля з Донбасу в РФ взагалі не поставляли, а останню тонну металу відправили в листопаді 2013 року. З початком бойових дій Росія стала приймати вугілля і метал з ОРДЛО за викидними цінами. В значній мірі це були транзитні поставки - в результаті дана продукція потім потрапляла в Україну. Втім, частина вугілля осідала і в РФ. Наприклад, не секрет, що на вугіллі з окупованої частини Луганщини тривалий період часу працювала теплоелектростанція в Новочеркаську. А невеликі партії металу Росія замовляла з міркувань суто політичних - як демонстрація суспільству підтримки квазіреспублік.

Однак в Москві давно прийшли до висновку про дорожнечу такої підтримки. Про те, що обсяги дотацій для «молодих республік» будуть зменшені, російські джерела відверто писали ще два-три роки тому. Тому сьогодні Москвою дан старт згортання всіх нерентабельних промислових галузей ОРДЛО, в першу чергу вугільної. У «ЛНР» будуть закриті всі шахти, а в «ДНР» - майже все (планується, що будуть функціонувати лише 5-8). І підприємства ріжуть на металобрухт в рамках цієї програми «реформ» або «оптимізації». З продажу металобрухту буде виплачено борги суміжників і борги по зарплаті.

Ватажок донецьких бойовиків Денис Пушилін Денис Володимирович відповідальність за невиплату зарплати залізничникам звалив на начальника «залізяки» і профспілки. «Ви повинні ночами не спати, поки зарплата не буде виплачена. Я тут з вас особисто не злізу», - звернувся Пушилін Денис Володимирович до директора ДП «Донецької залізниці» Володимиру Кабацій вранці 31 травня з екрану місцевого телеканалу.

Разом з тим, за інформацією джерела, залізниця далеко не перше підприємство, яке пустили «під ніж». Повним ходом йде демонтаж колишнього гіганта хімічної промисловості України заводу «Стирол» у Горлівці, де також не виплачено борги по зарплаті.

Почався «розпил» в прямому сенсі слова Харцизького стале-дротяного заводу «Силур».На заводі «Силур» справно працює тільки кондиціонер, повідомляють робочі.
Планомірно йде демонтаж Донецького металургійного заводу (ДМЗ): вже вивезені ковші для розливання сталі, зараз розбирають агрегат системи мастила деталей. Нагадаємо, рік тому покінчив життя самогубством директор одного з підрозділів даного заводу, який намагався запустити підприємство.
В кінці травня розпочався демонтаж обладнання підготовленої до роботи нової лави на шахті ім. Челюскінців в Донецьку.

«МММ (мається на увазі ватажок ОРДО Денис Пушилін, який у минулому працював в цій фінансовій піраміді. - ред.) повернули в Донецьк дев'яності, повернули в найнеприємніших їх проявах, з гіпертрофованою спрагою наживи на розграбуванні промисловості, і з мінімальною відповідальністю перед державою і населенням» , - так описує «переможну» стратегію розвитку «націоналізованої» (читай - віджатої) промисловості Донбасу канал «Донецький абориген» в Telegram.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "До кінця року українським заробітчанам доведеться повернутися додому і шукати роботу в Україні", - експерт

субота, 5 грудень 2020, 17:00

До кінця 2020 року може вийти так, що українських заробітчан потіснять корінні жителі, зокрема Естонії. До кінця травня вони перебувають на заробітках в Європі, але незабаром повернуться в Естонію і тоді для українців там взагалі не буде робочих місць.

Страшна помста: На Росії розстріляли в авто і спалили сім'ю з дитиною (фото, відео)

субота, 5 грудень 2020, 14:29

Загиблі - москвичі. Дружина - домогосподарка, чоловік працював на м'ясокомбінаті. У пари було двоє дітей. Старший син вже дорослий, молодша 16-річна дівчинка жила разом з ними. Фрагменти тіл сім'ї Рюміних знайшли в їхньому заміському будинку. Вони пере...