15 тисяч вагонів Донецької залізниці (83% всього вагонного парку, що залишився на непідконтрольною території Донбасу) будуть порізані на металобрухт. Металобрухт передадуть «Внешторгсервісу», а звідти, як очікується, привезуть довгоочікувану зарплату залізничникам, і не тільки їм. Про це повідомляє канал «Донецький абориген» в Telegram, передають Патріоти України.
Послуги залізничників на окупованій частині Донбасу все менш затребувані. Ще два роки тому в так званій «ДНР» їх перевели на чотириденний робочий тиждень, а в «ЛНР» - на триденну. Зрозуміло, зменшивши і зарплати. Однак і ці крихти в 5-7 тисяч рублів (2000-2700 гривень) в минулому 2019 голу виплачували із двомісячною затримкою, а в поточному платять не тільки з затримкою, але і частинами. Так, кінця травня 2020 року жодного березневого, ні квітневого заробітку робочі ще не бачили. Листи з вимогою виплатити зарплату і забезпечити «залізяку» роботою, адресовані «правителям» і «правоохоронцям» псевдореспублік донецькі луганські і залізничники розмістили на сторінках своїх підприємств в соцмережі ВК.У ОРЛО на заклик працівників залізниці вже відреагували - «прокуратура ЛНР». Але зарплату поки так і не виплатили.
- Залізничники, закликаючи забезпечити роботу підприємства для того, щоб і далі возити вугілля і метал в Росію, перебувають в невіданні щодо цієї потреби, - повідомило джерело, яке моніторить стан справ в промисловому комплексі ОРДЛО і заради власної безпеки просив не вказувати його ім'я. - Потреби в металі і вугіллі з ОРЛДО у Росії не було спочатку. До війни вугілля з Донбасу в РФ взагалі не поставляли, а останню тонну металу відправили в листопаді 2013 року. З початком бойових дій Росія стала приймати вугілля і метал з ОРДЛО за викидними цінами. В значній мірі це були транзитні поставки - в результаті дана продукція потім потрапляла в Україну. Втім, частина вугілля осідала і в РФ. Наприклад, не секрет, що на вугіллі з окупованої частини Луганщини тривалий період часу працювала теплоелектростанція в Новочеркаську. А невеликі партії металу Росія замовляла з міркувань суто політичних - як демонстрація суспільству підтримки квазіреспублік.
Однак в Москві давно прийшли до висновку про дорожнечу такої підтримки. Про те, що обсяги дотацій для «молодих республік» будуть зменшені, російські джерела відверто писали ще два-три роки тому. Тому сьогодні Москвою дан старт згортання всіх нерентабельних промислових галузей ОРДЛО, в першу чергу вугільної. У «ЛНР» будуть закриті всі шахти, а в «ДНР» - майже все (планується, що будуть функціонувати лише 5-8). І підприємства ріжуть на металобрухт в рамках цієї програми «реформ» або «оптимізації». З продажу металобрухту буде виплачено борги суміжників і борги по зарплаті.
Ватажок донецьких бойовиків Денис Пушилін Денис Володимирович відповідальність за невиплату зарплати залізничникам звалив на начальника «залізяки» і профспілки. «Ви повинні ночами не спати, поки зарплата не буде виплачена. Я тут з вас особисто не злізу», - звернувся Пушилін Денис Володимирович до директора ДП «Донецької залізниці» Володимиру Кабацій вранці 31 травня з екрану місцевого телеканалу.
Разом з тим, за інформацією джерела, залізниця далеко не перше підприємство, яке пустили «під ніж». Повним ходом йде демонтаж колишнього гіганта хімічної промисловості України заводу «Стирол» у Горлівці, де також не виплачено борги по зарплаті.
«МММ (мається на увазі ватажок ОРДО Денис Пушилін, який у минулому працював в цій фінансовій піраміді. - ред.) повернули в Донецьк дев'яності, повернули в найнеприємніших їх проявах, з гіпертрофованою спрагою наживи на розграбуванні промисловості, і з мінімальною відповідальністю перед державою і населенням» , - так описує «переможну» стратегію розвитку «націоналізованої» (читай - віджатої) промисловості Донбасу канал «Донецький абориген» в Telegram.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...